/

Hýbejte se s Lužánkami: Cirkusácké kousky podle artistů z Brna a ze Stuttgartu #18

Švihadlo, kloubouk, míček, kužel, jednokolka a další cirkusácké kousky v podání mladých artistů z brněnského Cirkusu LeGrando a Cirkus Cirkuli z německého Stuttgartu. Pokochejte se videem a vyzkoušejte si artistické umění, které vzniklo na virtuálním online festivalu Cirkus culture breakout volume 2. v dubnu letošního roku.


Brněnský cirkus pro děti a mládež LeGrando je dlouholetým partnerem stuttgartského Cirkus Circuli. V dubnu 2020 měli mladí brněnští cirkusáci odjet na festival do Stuttgartu, kde mohli na různých workshopech obohatit svoje schopnosti v artistickém umění. Bohužel první vlna Corony veškeré plány zmařila. Vedoucí obou cirkusů však nelenili a pod názvem „Circus culture breakout“ uspořádali na jaře 2020 virtuální mezinárodní cirkusový festival. Online workshopy vedli zkušení trenéři a artisté z Česka i Německa, takže mladí cirkusáci si to náležitě užili. Vznikla i naděje, že se na jaře 2021 všichni zúčastnění potkají tváři v tvář. Ale ani tento plán nevyšel.

V průběhu letošního února a března byl ve hře opět virtuální setkání Circus culture breakout 2, kterého se nakonec zúčastnilo devět mladých legranďáků a devět cirkusáků ze Stuttgartu.

„Koncept mezinárodní online výměny spočívá v navázání nových přátelských vztahů, ve vzájemné prezentaci známých a zajímavých míst obou měst a tvorbě společného videa, které mělo premiéru 17. dubna na Mezinárodní den cirkusu. Pevně věříme, že brzy přijde doba, kdy bude moct LeGrando osobně uvítat své stuttgartské přátele na Legatu, třeba na festivale mladého cirkusu Freš Manéž,“ uvedl Milan Rožtek z Cirkusu LeGrando.

Mrkněte se na sestřih nejlepších kousků mladých cirkusáků s názvem CCB2 KOMPLET.

 

Předchozí díly seriálu Hýbejte se s Lužánkami: Cvičení na domaCvičení pro mámu a miminoCvičení nejen pro školákyCvičení vhodné i pro babičky a dědečkyKruhový trénink v pyžamuZvířecí chůzeJógová čtvrthodinkaBásničkové jarní cvičeníKardio taneční výzvaTancování s MíšouCvičení nejen pro školákyOrientální tanecČarodějnický speciál s tancem a tvořenímŠkolka s míčem, Pozdrav měsíce a Posilování podle karatistky Barči.


Autoři videa: Cirkus LeGrando včele s Tadeášem Plchem, Milanem Rožtekem a Konradem Heczkem

Účinkují: mladí artisté z brněnského Cirkusu LeGrando a také ze stuttgartského Cirkus Cirkuli

Text: Milan Rožtek, Kristýna Kolibová

 

Podobné příspěvky