/

HÝBEJTE SE S LUŽÁNKAMI: ORIENTÁLNÍ TANEC #12

Půlkroužek pánví, shake rameny a rytmus Maksoum, který hravě vytleskáte a zní asi takhle „dum tek tek, dum tek.“ To vše se naučíte v choreografii od lektorky ortientálních nebo taky břišních tanců z lužáneckého pracoviště Louka. Zaposlouchejte se do orientální hudby a nechte se okouzlit atmosférou Středního východu. Navíc je tento druh tance opěvovaný lékaři!


Ano! Orientální tanec má totiž rehabilitační účinky, léčí bolesti zad a páteře, které bývají označovány jako civilizační choroby. Dále pomáhá zlepšit držení těla, krevní oběh, řeší gynekologické problémy a upevňuje duševní zdraví, včele se sebevědomím.

Na co ještě čekáte? K tanci nepotřebujete nic speciálního. Jen možná zrcadlo, ať se dobře vidíte a zhodnotíte, jak vaše taneční kreace vypadají. Nejdůležitější ale je, aby vás to bavilo. Užijte si to, ať je to pořádný tanec!

Orientální tanec – Maksoum (Louka)

Předchozí díly seriálu Hýbejte se s Lužánkami: Cvičení na domaCvičení pro mámu a miminoCvičení nejen pro školákyCvičení vhodné i pro babičky a dědečkyKruhový trénink v pyžamuZvířecí chůzeJógová čtvrthodinkaBásničkové jarní cvičeníKardio taneční výzva, Tancování s Míšou a Cvičení nejen pro školáky.


Autorka textu: Kristýna Kolibová 

Podobné příspěvky