/

HÝBEJTE SE S LUŽÁNKAMI: CVIČENÍ NEJEN PRO ŠKOLÁKY #11

Jaro je v rozpuku, i když za okny nám stále chvílemi aprílově sněží. Táhne vás to ven? Zacvičit si třeba na lavičce? Ano! Lavička rozhodně není jen k sezení, ale může posloužit jako pomůcka na čerstvém vzduchu. A kdyby se vám ven přece jen nechtělo, doma vám poslouží třeba nízký stůl. Užijte si cvičení nejen pro školáky s šikovnou cvičenkou Emou a lektorkou z lužáneckého pracoviště Lata Lucií Nečasovou.


Pohyb je důležitý pro zdravé i nemocné děti

Důkazem je desetiletá atletka Ema, která má chronické onemocnění. Trpí cystickou fibrózu, která postihuje plíce a trávicí soustavu. „Každý den dvě hodiny inhaluje, musí brát před jídlem léky a každá rýma, kašel, chřipka je pro ni nebezpečná. Takže chození v roušce nebo nanošátku má na rozdíl od nás už léta nacvičené. Moc si vážím toho, že při pořizování videí můžu s Emou spolupracovat,“ popsala autorka videí a lektorka Lucie Nečasová.

Kdo je lektorka Lucie Nečasová? 

Původním vzděláním jsem česká učitelka, obor tělesná výchova a biologie a trenér atletiky. V Lužánkách pracuji od roku 2001, v současné době vedu různá cvičení pro maminky s kojenci a ve spolupráci s TJ Lodní sporty Brno také kroužek veslování. Tam mám na starosti kondiční a atletickou průpravu mladších a starších žáků, tedy dětí od 9 do 14 let. Starám se o to, aby se malí veslaři naučili správně posilovat, protahovat, běhat a aby dokázali kompenzovat jednostrannou zátěž, kterou přináší dlouhodobé sezení ve škole i u počítače či mobilu.

9 cviků na lavičce (Lata)

Předchozí díly ze seriálu Hýbejte se s Lužánkami: Cvičení na domaCvičení pro mámu a miminoCvičení nejen pro školákyCvičení vhodné i pro babičky a dědečkyKruhový trénink v pyžamuZvířecí chůzeJógová čtvrthodinkaBásničkové jarní cvičeníKardio taneční výzva a Tancování s Míšou.


Podobné příspěvky