/

Hýbejte se s Lužánkami: Cvičení na doma #1

Vítejte v lužánecké virtuální tělocvičně, kde se můžete podle videí pro děti i dospělé každý týden protáhnout, posílit zdravými cviky a vyzkoušet i něco netradičního. V prvním díle si dáte pořádně do těla s Mončou Vrátnou a Aničkou Horákovou z lužáneckého pracoviště Lány, které můžete znát z kroužku Sportík. Cviky jsou především pro předškoláky, ale užijí si je i starší děti a rodiče. Čeká vás zvířecí chůze, házení s míčem či plyšákem a tabata! Připravte se na propocená trika. Cvičení zdar! 


Co budete potřebovat?

  • pohodlné oblečení na cvičení,
  • míč nebo plyšáka (když si budete házet doma, raději něco měkkého)
  • karimatku nebo ručník, ať neležíte na studené podlaze, pokud ovšem necvičíte na koberci a je vám to tak příjemné,
  • chuť si pořádně zacvičit!

1. Video: Připraveni? Začněte zvířecí chůzí

2. Video: Teď to bude fuška, ale stojí to za to. Představujeme vám intervalové cvičení tabatu!

3. Video: Jak správně házet? Hlavně zábavně

 

4. Video: Pro velký úspěch zvířátka ještě jednou!

Kdo si pro vás připravil taneční video? Seznamte se s lektorkou Monikou Vrátnou

Monika Vrátná tančí už od dětských let. S tancem začala v Praze ve skupině, kde se věnovali hlavně westernu a cloggingu. V nejlepším se má přestat, tak se přestěhovala do malé vesničky poblíž Polné, kde v širokém okolí nebylo po takovém tanečním stylu vidu ani slechu. Proto ve 13 letech společně s maminkou založila taneční soubor. Začátky nebyly jednoduché, ale po absolvování mnoha školení, inspirována kreacemi z jiných tanečních oddílů, postupně rozvíjela i její skupinu. Další působiště byla taneční skupina ve Znojmě a v Brně. Vždy vybírala město ke studiu podle toho, zda tam je nějaká dobrá taneční skupina. Za tu dobu rozšířila svůj repertoár o moderní i fitness tance, po kterých je v současnosti největší poptávka. A vyzkoušela si také skotské, irské a mexické tance.

V lužáneckém pracovišti Lány v Bohunicích se věnuje sportu i tanci a přípravě akcí pro děti i veřejnost. Společně s Annou Horákovou, kterou můžete taky vidět na videu, vede kroužky pro předškoláky.


Autorky videí a cvičenky: Monika Vrátná, Anna Horáková

Kameraman: Petr Šlapanský

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky