/

Jarní dekorace: Narcisy, které nikdy nezvadnou

Příroda se teprve probouzí po zimním odpočinku, ale vám už mohou rozkvést truhlíky za okny! Vyrobte si květinky z papíru. Potřebujete jen papír, špejle nebo noviny, lepidlo nebo lepicí pásku, nůžky a košíčky na muffiny. Příprava je jednoduchá, rychlá a zabaví i malé děti. A výsledek? Krásná jarní výzdoba. Pusťte se do díla!


Co budete potřebovat:

  • A4 tvrdého papíru
  • Barevné papíry (podle vašeho výběru)
  • Lepidlo nebo lepicí pásku
  • Nůžky
  • Košíčky na muffiny (počet podle počtu květin)

Jak na to:

1) Nejprve si na tvrdý papír nalepte barevný papír. V případě narcisů použijte žlutý barevný papír. Pak nakreslete květ a vystřihněte. Pokud máte doma košíčky na muffiny, můžete nalepit doprostřed. Jestli košíčky nemáte, můžete je vyrobit vytvarováním barevného papíru. Fantazii se meze nekladou!

 

 

 

 

 

 

2) Stonek si vyrobíte ze špejle, kterou oblepíte zeleným barevným papírem. Pokud nemáte špejle, můžete využít třeba noviny, srolovat je do ruličky kolem tužky a zalepit, aby zůstal v tomto tvaru. Vytvořený základ opět oblepit barevným papírem.

3) Květ nalepíte na stonek. Můžete si vyrobit také list, a to stejným způsobem jako květ. Na tvrdý papír nalepíte zelený barevný papír, vystřihnete a nalepíte na stonek.

 

 

 

 

4) A je to! Narcisky můžete zapíchnout do květináče nebo dát do vázy.

TIP:

Máte raději růže? Pořiďte si krepový papír. Vystřihněte pruh o šířce 5 až 8 cm a délce 30 až 40 cm. Pruh krepového papíru postupně obmotávejte v horní části stonku, zhruba na 3 až 5 cm stonku, aby zbylé centimetry krepového papíru přesahovaly přes okraj stonku. Jakmile obmotáte květ růže, konec zalepíte. Navždy rozkvetlý pugét růží potěší každou maminku!

Rozluštění hádanky z článku s omalovánkami: Na kufru sedí chameleon. Byl váš tip správný? V dalším článku s nápady, jak zabavit děti, se můžete těšit na hry pro celou rodinu!


Autorka textu i fotografií: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky