Letní Lužánky žijí nejen příměstskými tábory

Léto je v plném proudu, čas dovolených, město se vylidnilo a v centru panuje zvláštní prázdninový klid a pohoda. Zato ve Středisku volného času Lužánky to v těchto dnech žije! Lužánky jsou plné dětí, které dovádějí na příměstských táborech a kolemjdoucí návštěvníci si mohou pochutnat na ledové kávě v kavárně L Caffe.

V týdnu od 17. do 21. července bude na lužáneckém pracovišti Lidická plno malých i velkých táborníků. Na malé umělce čeká hudební, výtvarný či divadelní příměstský tábor. Nadšení chovatelé budou pečovat o lužánecká zvířátka a zahradníci zjistí, jak se dá vypěstovat papája nebo bonsaj. Holky si zkusí hrátky s hedvábím a kluci třeba různé technické vychytávky. „Každoročním hitem jsou příměstské tábory Cirkusu Le Grando, kde si děti celý týden zkouší v cirkusovém šapitó kejkle a artistické dovednosti. V pátek mohou rodiče a přátelé zhlédnou pravé cirkusové představení, ve kterém mladí artisté vystoupí,“ komentuje jeden z nejoblíbenějších příměstských táborů Milena Bogdálková. Děti se zkrátka tento týden v Lužánkách rozhodně nudit nebudou.

Lužánky však nežijí pouze příměstskými tábory pro děti. Rodiče nebo kolemjdoucí si mohou vychutnat ledovou kávu z lužánecké kavárny L CAFFE, v červnu se také jako již tradičně uskutečnil kurz mozaik pro dospělé pod vedením mistra mozaiky Libora Havlíčka, jehož vyvrcholením je jako každoročně výstava v brněnské kavárně Mezzanine, která potrvá až do 3. září.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky