/

Oslavte Den včel v Lužánkách

Jak to vypadá ve včelím úlu? Jaké role zastávají jednotlivé včely? A jak se stáčí med? Vše se dozvíte na Dni včel v Lužánkách. Akci pro děti a dospělé s ukázkami, ochutnávkami a kvízem pořádá v pátek 19. května Středisko volného času Lužánky na pracovišti Lidická ve spolupráci s projektem Včely do Brna, který vznikl díky Participativnímu rozpočtu Brna Dáme na vás.


Víte, že je v Lužánkách na Lidické mezigenerační kroužek, kde se o včelaření mohou mnohé přiučit děti, ale také včelaři začátečníci? Že se díky projektu Včely do Brna šíří nejen osvěta o významu včel ve městě, ale skutečně vzniká čím dál víc míst v Brně, kde jsou úly? Proto je blížící se Světový den včel ideální příležitost představit pilné pracantky ze zvířecí říše právě v SVČ Lužánky v rámci zmíněného projektu. Program pro školy dopoledne a pro rodiny s dětmi odpoledne bude plný zajímavých informací i praktických ukázek.

 

„Prozkoumáme včelí oči, křídla a žihadla pod mikroskopem. Podíváme se na částí úlu, včelařské pomůcky a jak se stáčí med pomocí medometu. Připravujeme také ochutnávku včelích produktů a kvíz o medové odměny. Vše hravou formou, aby se bavily i děti,” uvedla organizátorka a lužánecká lektorka Andrea Chalupníková.

 

 

Poučné a zábavné odpoledne pro veřejnost se koná v lužáneckém pracovišti Lidická v pátek 19. května od 15 do 18 hodin. Není třeba se předem hlásit, kapacita není omezená a vstupné je dobrovolné.

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotogalerie: SVČ Lužánky

Podobné příspěvky