/

VIDEOSERIÁL: JAK SE STÁT ZÁCHRANÁŘEM NEBO ZÁCHRANÁŘKOU U VÁS DOMA #5

V pátém díle zdravotnického video seriálu uvidíte v akci opět Rockerku a Zdravušku. Tentokrát se naučíte správný postup při resuscitaci, a to i s použitím AED – automatizovaného externího defibrilátoru. Užijte si další školu hrou s kroužkem Záchranáři!


Pamatujete si z předchozích dílů, jaká byla Rockerka popleta? Jak neuměla správně ošetřit žádné zranění, i když šla hned do všeho po hlavě? V posledním pátém díle online průvodce od lužáneckých Záchranářů je to jinak. Rockerka a Zdravuška jsou sehraná dvojka. Říkáte si, jak to? Rockerka totiž začala chodit do kroužku Záchranáři.

V létě na tábor a od října do kroužku se Záchranáři

Smutníte, že je to už poslední video s radami, jak se stát Záchranářem? Nemusíte! O prázdninách můžete vyrazit s celou bandou Záchranářů a sympatickými vedoucími, které znáte z videí, na letní tábor 23. – 29. srpna! Nevadí, že nechodíte do kroužku Záchranář, ani že nemáte žádné zdravotnické znalosti. Vše se naučíte na táboře, kde si najdete super kamarády!

A co takhle začít od října chodit i do kroužku? Jasně, přidejte se! Přihlašování je v plném proudu a můžete si vybrat z kroužku Záchranáři na čtyřech pracovištích: Lány 1 (pro děti 6 – 12 let), Lány 2 (pro děti 11 – 16 let), Legato (pro děti 7 – 12 let), Lesná (pro děti 8 – 12 let) a Linka (pro děti 9 – 12 let). 

A teď už dost řečí, jak se správně resuscituje? A jak používat AED? Mrkněte na video!

A kde najdete předchozí čtyři díly s videem našich záchranářů? Mrkněte na to, jak ošetřit řezné zraněnípostarat se o člověka v bezvědomí, ošetřit zlomeninu nebo se postarat o člověka v mdlobách.

Kroužky Záchranářů najdete na čtyřech lužáneckých pracovištích a jsou zaměřené poskytování první pomoci a seznámení s fungováním lidského těla. Kroužky navštěvují děti od 6 do 13 let, ale horní hranice určitě není omezená. Lektoři se věnují výuce první pomoci a školení Zdravotníků zotavovacích akcí už řadu let. V lužáneckých kroužcích Záchranáři se snaží výuku přiblížit dětem prostřednictvím her, scének a skupinových projektů. Jednoduše se bavit a přitom se učit. Pro děti připravují také pobytový tábor poslední týden o prázdninách. Hlavním cílem je vytvořit komunitu, která má zájem o první pomoc, zdravovědu, tělovědu a integrovaný záchranný systém.


Video: Kolektiv vedoucích kroužků Záchranáři – František Serbus, Monika Vrátná, Anna Horáková 

Autorka textu: Monika Vrátná, Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky