/ /

Videoseriál: Jak se stát záchranářem nebo záchranářkou u vás doma #1

Uhádnete, co je to za kroužek? Navštěvují ho děti od 6 let, pomocí her a scének se kluci i holky učí základy první pomoci, a to dokonce na pěti lužáneckých pracovištích. Ano, jsou to Záchranáři! Lektorům je po vás smutno, a tak si připravili sérii zábavných videí. V prvním díle se dozvíte, jak správně obvázat zraněnou ruku a nohu. Potřebujete jen obvaz a šátek. Užijte si školu hrou!


V prvním díle video seriálu uvidíte ošetření od laika a proškoleného člověka, tedy špatný a správný přístup. Video je určené pro děti z kroužků Záchranáři, případně pro zájemce o tyto kroužky a o základy první pomoci. Nejedná se o metodiku výuky první pomoci. Pokud si chcete vyzkoušet ošetření zranění, jako je na videu, budete potřebovat obvaz a šátek.

Zdravuška a Rockerka v akci

Zdravuška a Rockerka jsou dvě nejlepší kamarádky. Dělají spolu úplně všechno. Až na jedno odpoledne, kdy Rockerka chodí do kroužku K rocku krok a Zdravuška navštěvuje kroužek Záchranáři. Každá se tak se zraněním vypořádává po svém. 

 

Kroužky Záchranářů najdete na pěti lužáneckých pracovištích a jsou zaměřené poskytování první pomoci a seznámení s fungováním lidského těla. Kroužky navštěvují děti od 6 do 13 let, ale horní hranice určitě není omezená. Lektoři se věnují výuce první pomoci a školení Zdravotníků zotavovacích akcí už řadu let. V lužáneckých kroužcích Záchranáři se snaží výuku přiblížit dětem prostřednictvím her, scének a skupinových projektů. Jednoduše se bavit a přitom se učit. Pro děti připravují také pobytový tábor poslední týden o prázdninách. Hlavním cílem je vytvořit komunitu, která má zájem o první pomoc, zdravovědu, tělovědu a integrovaný záchranný systém.


Video: Kolektiv vedoucích kroužků Záchranáři – František Serbus, Monika Vrátná, Anna Horáková 

Autorka textu: Monika Vrátná

Fotografie: Archiv kroužků Záchranáři

Podobné příspěvky