Cirkus na vodě i na souši

Lužánecký Cirkus LeGrando nezahálí ani o prázdninách. V prvních červencových dnech přilákal na osmdesát diváků na představení v přístavech Baťova kanálu a v průběhu dalších dvou červencových týdnů vycvičil více jak šedesát malých cirkusáků.

Cirkus na lodi Pierot přilákal více jak osmdesát diváků

Přístavy, lodě, zdymadla, pruhovaná trička a každý večer cirkusové představení. Mladí trenéři Cirkusu LeGrando se v prvních červencových dnech plavili na lodi Pierot, aby propojili cirkusové umění s divadelním a zahráli ve čtyřech přístavech Baťova kanálu. „Pod osmdesát diváků jsme během čtyř představení neklesli. Kromě bavících se diváků bylo úžasné sledovat, jak instruktorský kurz působil na samotné aktéry: z rozpačitých individuí se vyvinuli improvizátoři a skvělí showmani, ze kterých řvalo nejen publikum, ale i my staří pardálové. V praxi to probíhalo tak, že naše „děcka“ plula po Baťově kanále na dvou lodích – Pierot a Ad Fontes – všichni tam měli své věci, spali tam, a kulisy a další materiál převážela dospělácká sekce dodávkami a auty po souši. Každý den nový prostor, nový přístav. Uvařit, vybalit, nachystat představení a zahrát,“ popisuje cestu po Baťově kanálu jeden z organizátorů Konrad Heczko. Na sestřih těch nejlepších momentů se můžete podívat na následujícím videu.Cirkusový příměšťák pro více jak šest desítek malých cirkusáků

Kromě plavby po Baťově kanálu však Cirkus LeGrando opět přilákal děti z celého Brna na cirkusový příměstský tábor, kde si malí cirkusáci mohli vyzkoušet cirkusové kejkle a artistické dovednosti a na závěr vše předvést na představení v pravém cirkusovém šapitó. „Děti si nejprve první den vybraly dvě cirkusové disciplíny, ve kterých se po zbytek týdne zdokonalovaly pod vedením trenérů a instruktorů. V pátek odpoledne pak byla v sále nachystaná grandiózní show s kostýmy, hudbou a líčením pro rodiče a kamarády. Zájem byl letos tak velký, že jsme museli zájemce dokonce odmítat,“ komentuje jeden z nejoblíbenějších příměstských táborů principál cirkusu Konrad Heczko.

A co na tábor říkali malí cirkusáci, artisti a klauni?

„Lezení na šálách je zábava.“

„Vaří super. Hry byly super. Disciplíny jsou super.“ 

„Vadily mi některé hlučné děti.“

„Můžu dýl spát, protože to začíná až od devíti.“

„Líbila se mi kamarádská atmosféra“IMG_5695


Text: Anna Petrželková a Konrad Heczko

Video a fotografie: Archiv Cirkusu LeGrando

Podobné příspěvky