Víkendové dílny: Kutilem a kutilkou v LUSKu na lusknutí prstu

Chtěli byste si vyrobit nábytek na míru, vyzkoušet netradiční fotografickou techniku anebo práci s epoxidovou pryskyřicí? V lužáneckém LUSKu je to hračka! Pod vedením zkušených lektorů ve vybavené polytechnické dílně to zvládnou začátečníci i pokročilí. Těšit se můžete také na stylové jarní minizahrádky! Všechny dílny v květnu a červnu najdete na webu.


Jak na výrobu doplňků a výrobků ze dřeva? Jaké nářadí využít? Naučíte se v kurzu Janova dílna už 28. května a 18. června! V květnové dílně se účastníci zaměří na tvorbu dětských hraček s kolečky a v červnové to bude stolička z masivního dřevem. Akce je vhodná i pro kutily a kutilky, kteří si chtějí svoji dílnu vybavit a rádi by si nejprve nářadí osahali. 

 

Vlastnoručně vyrobené servírovací prkénko z epoxidu

Jak pracovat s epoxidovou pryskyřicí, která se využívá v truhlářství nebo třeba na šperky? V nádherné dílně LUSK u lužáneckého pracoviště Lidická vás to naučí zkušený lektor. Začátečníky v sobotu 14. května a pokročilé v neděli 15. května

 

Chystá se také tvorba domácí minizahrádky a fotografický kurz kyanotypie

V lužáneckém pracovišti Louka vyrobíte minizahrádku ve sklenici, a to v sobotu 14. května. Mohou to být zahrádky pro víly, trpaslíky, pohádkové zahrádky a nebo jen prostě minizahrádky. Můžete je mít doma na okně, balkoně či na terase. Starost o zahrádku je minimální. Záleží jen na použití vhodných rostlin. 

 

Novinkou je také kurz kyanotypie, při níž vzniká fotografie pod UV světlem. Na workshopu se naučíte celý proces tvorby fotografie nebo fotogramů pomocí této neobyčejné techniky. A tři takzvané modráky si odnesete domů. Kyanotypie v LUSKu se uskuteční ve dvou termínech 22. května a 29. května.

Kapacita dílen je omezena, přihlaste se včas na webových stránkách.

 

 


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Jiří Hloušek, Jan Oprchal

Podobné příspěvky