/

Přivítejte jaro tvořivě, se zvířátky a čarodějnicemi

Duben v Lužánkách? Pestrobarevný, hravý a dobrodružný! O Velikonocích si rodiny s dětmi užijí tematické dílny, zvyky a poradují se se zvířátky. Den Země oslaví na interaktivní trase Bílovický Hovnivál a zahradničením v Labyrintu. A čarodějnice budou dovádět u ohně dokonce na třech místech v Brně! Navíc zahajují sezónu v Lanovém centru PROUD Brno a na Minigolfu Liška.


Velikonoční akce

Jak a kde si uplést pomlázku, originálně nabarvit vajíčko, vyrobit klapačky, pomazlit se se zvířátky, zahrát spoustu her a dozvědět se něco o včelách? Na velikonočních akcích na Lesné 2. dubna a na Lidické 6. dubna. Nebude chybět vynášení Morany, říkanky, hádanky a další zvyky, které k loučení se zimou a naopak vítání jara patří. 

Velikonoční prázdniny

Mají vaše děti program na velikonoční prázdniny, které vychází na zelený čtvrtek 6. dubna? Pokud vyrazí na Lány v Bohunicích, o zábavu bude postaráno. Velikonoční tvoření, návštěva brněnské hvězdárny, výroba čelenky, klobouku a dovádění s kamarády ve věku od 7 do 12 let. Který příměstský tábor vyberete?

Den Země

Svátek Země připomíná, jak a proč bychom se měli starat o naši planetu. Oslavte jej s Lužánkami na zahradě Labyrintu v Bohunicích 22. dubna a na interaktivní trase v Bílovicích nad Svitavou. Právě Bílovický Hovnivál zve na Šamanskou ptačí stezku od 22. dubna do 31. května. Úspěšní řešitelé úkolů převezmou dohled nad ptačí říší od šamana Budky a zařadí se do soutěžního slosování o ceny. Ke hře je potřeba si stáhnout lužáneckou aplikaci LApka.

Čarodějnické rejdění

Jak se koncem dubna vyhnout čarodějnici, když je měsíc v úplňku a opět je tu Filipojakubská noc? Jen těžko, chystá se nespočet sletů. Ale bez obav! Odborníci radí: Máte vyhráno, když se čarodějnice dobře zabaví! A o to se Lužánky rády postarají třikrát jinak: 24. dubna netradičně s koloběžkami na hřišti u Walfdorské základní školy, tradičně s táborákem 28. dubna v Bohunicích na Lánech a ve stejný den i s Latou na náměstí Svornosti.

Lanové centrum PROUD Brno a Minigolf Liška zahajují sezónu

Skočte do veselého období po laně a s Liškou Bystrouškou. Na Lesné se na vás těší instruktorky a instruktoři od 1. dubna jak v Lanovém centru PROUD Brno na Lesné, tak na týmové hře Arrow game Lesná. V Bílovicích nad Svitavou se probouzí zvířátka na zážitkovém Minigolfu Liška, kde jsou připravené i outdorové hry a lukostřelba od 8. dubna.

Tvořivé balíčky

Kutilem a kutilkou se můžete stát i v pohodlí domova. Materiál s podrobnými návody a tipy na originální dárky najdete na lužáneckém e-shopu. Společné tvoření nebo hotový výrobek jako bali náramky, košíky z pedigu nebo jarní ozdoby můžete věnovat třeba maminkám na květnový Den maminek!

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotogalerie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky