Děti v Lužánkách vynesly Morenu, zahnaly zimu a přivítaly jaro

Ještě ve čtvrtek ráno v Brně padaly trakaře, odpoledne se však nečekaně rozjasnilo a vysvitlo sluníčko. Změnu počasí mohly mít na svědomí děti, které přišly do Lužánek na akci Velikonoční domeček, kde společně zahnaly zimu a přivítaly jaro.

Celodenní akce s názvem Velikonoční domeček se i letos konala na Zelený čtvrtek na největším lužáneckém pracovišti Lidická. Na děti čekaly velikonoční dílny, bosonohá stezka i živá kuřátka, venku ve výběhu poskakovali králíčci a kozičky. Hlavní atrakcí však bylo vynášení a pálení Moreny, symbolu zimy.

„Velký úspěch mělo jako obvykle pálení Moreny a také výroba jarních čelenek, ozvučných dřívek, zdobení mufinů a bosonohá stezka. Samozřejmě zlatým hřebem programu byla živá kuřátka a králíčci. Vzhledem k tomu, že jsme měli nachystaných šestnáct dílen a tři pohybové aktivity, mohl si každý vybrat a nestály se fronty. Jen to počasí nás trošku napálilo a museli jsme kvůli dešti šest aktivit přemístit dovnitř,“ komentuje letošní ročník Velikonočního domečku Gabka Odstrčilová z týmu organizátorů.

O akci byl letos rekordně velký zájem, rozjařených dětí byly plné Lužánky a koupit na místě lístky bylo prakticky nemožné. Dorazilo přes 450 návštěvníků, a Lužánky tak opět praskaly ve švech. Doufejme, že letošní zimu děti skutečně zahnaly a my se budeme radovat už jen z jara.


474
Zlatým hřebem Velikonočního domečku byla živá kuřátka a králíčci

I letos si děti mohly živá kuřátka láskyplně pochovat

958
Na závěr návštěvníci za zpěvu a hrkání vynesli a upálili symbol zimy, Morenu

Text: Anna Petrželková

Fotografie: Kateřina Rusňáková

Podobné příspěvky