Lidická se na Zelený čtvrtek opět otevře dokořán

K Velikonocům neodmyslitelně patří malování vajíček, pletení mrskaček, čerstvě narozená mláďátka a další zvířátka, která vykouknou po zimě ze svých úkrytů. Jinak tomu není ani v Lužánkách, které si na Zelený čtvrtek připravily akci pro děti i dospělé s názvem Velikonoční domeček.


Lužánecké pracoviště Lidická se na Velikonoce každoročně chystá ve velkém. Celodenní akce s názvem Velikonoční domeček se už poněkolikáté koná na Zelený čtvrtek, kdy se největší lužánecké pracoviště kolemjdoucím otevře jako vždy dokořán. Z terasy bude proudit svěží jarní průvan a vůně kávy z lužánecké kavárny, na malé návštěvníky budou ve výběhu na zahradě čekat živá kuřátka, králíci a kozičky.

Otevřené budou pro návštěvníky nejrůznější velikonoční dílny, doprovodný program zahrnuje také jarní malování na obličej, bosonohou stezku a vrcholem bude opět tradiční vynášení Moreny – symbolu jara. „Nejoblíbenější jsou každoročně zážitkové věci. Minulý rok si děti velmi oblíbily výrobu hrkaček, s kterými potom mohly za zpěvu a hrkání Morenu vyprovodit a spálit,“ komentuje program organizátorka akce Gabka Odstrčilová.

Velikonoční domeček můžete navštívit 13. dubna od 9 do 16:30 hodin.


Text: Anna Petržeková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky