/

Ohlédnutí za vernisáží výstavy Žabovřesky tajuplné. Obrazy jsou k vidění až do konce listopadu

Navzdory zatažené obloze si 25. září vernisáž přišlo užít mnoho rodičů s dětmi nejrůznějšího věku. Výstava Žabovřesky tajuplné vznikla v rámci projektu Brno – město, kde žijeme a obrázky žabovřeských historických budov vytvořily děti základních škol. A byly to opět děti, které napsaly dopis paní starostce o tom, jak by si přály, aby Žabovřesky vypadaly.


Slavnostní zahájení zpestřilo taneční vystoupení kroužku Hopa cupa a součástí vernisáže bylo i zasazení tří stromů. Pro návštěvníky připravilo lužánecké pracoviště Lata pestrý doprovodný program. Děti si ve výtvarných dílnách vytvořily grafický obrázek, vyrobily si domek ze dřeva a potiskem ozdobily textilní tašku. Protáhly se také na lanové drázeoddechly v Lehárně.

 

Za vydatné pomoci rodičů si procvičily mozkové závity u šifrovačky. Na ty, kdo správně vyluštili tajný kód, čekala v tajemné bedně sladká odměna, diplom a pohlednice s obrázky ze Žabovřesk.

„Touto akcí se nám již třetím rokem daří rozvíjet partnerství s místními základními školami i s MČ Žabovřesky. Těší nás také osobní účast paní starostky a místostarosty, stejně jako zástupců ZŠ nám. Svornosti a v neposlední řadě i nového ředitele SVČ Lužánky,“ ocenila Mirka Dančáková z pracoviště Lata.

Pokud jste vernisáž nestihli navštívit, nezoufejte! Ojedinělá výstava Žabovřesky tajuplné bude zkrášlovat park před ZŠ a MŠ na nám. Svornosti až do 30. listopadu. Závěrečné poděkování patří Statutárnímu městu Brno, městské části Brno – Žabovřesky, které akci finančně podpořilo.


Autorka: Ivana Fraňková

Fotografie: Jitka Svobodová

Podobné příspěvky