Desítky nových výukových programů v Lužánkách vtáhnou děti do děje

Výukové programy pro ško­ly odjakživa patří mezi nedílnou součást pestré palety aktivit SVČ Lu­žánky. Ročně nabízíme více než 100 programů na 10 pracovištích v Brně a okolí, v průběhu roku pak realizujeme přes 700 projektů pro zhruba 15 tisíc žáků brněn­ských i mimobrněnských škol. Při přípravě projektů vycházíme z potřeb a přání škol, konkrétních tříd a jejich učitelů. Jaké chystáme novinky ve školním roce 2019/2020?


Vžít se do role legendárního Nikoly Šuhaje loupežníka, zažít na vlastní kůži období první republiky a dalších osudových „osmiček“ české historie nebo si uvědomit současné etické normy a fungování ve společnosti z pozice outsidera či agresora. V lužáneckém pracovišti Labyrint mohou děti poznávat dějiny a reálný život přes divadelní improvizaci.

Programy zážitkovou formou příznivě ovlivňují klima ve třídě, což nám potvrzují i učitelé, kteří se programů účastní společně s třídami,“ řekl vedoucí Labyrintu Tomáš Mohapl Doležal.

O tom, že je důležité vidět věci na vlastní oči, vás přesvědčí zase v lužáneckém pracovišti Lány. Na nový školní rok si připravili tematické procházky po Brně. Děti se tak mohou seznámit s osobnostmi a zajímavostmi ze světa hudby, objevovat tajemná místa s brněnskými strašidly a vyrazit po stopách bitev a válek města Brna.

Na polytechnickou výchovu se v nových programech zaměřilo hned několik lužáneckých pracovišť. Například Lata naučí děti pracovat se dřevem a nástroji jako je pilka nebo svěrák při výrobě hry Solitér, na Lesné se specializují na práci s keramickou hlínou a na pracovišti Legato si děti vyzkouší nejen práci se dřevem.

A účastníci výukových programů v Lužánkách rozhodně nebudou sedět v koutě. Pohybové průpravě se věnují na Lesné v Lanovém centru Proud, na tamním kluzišti i při kurzu první pomoci. Zájemcům tak trochu o hudební výchovu pak na pracovišti Legato vysvětlí na principu fungování orchestru, jak spolupracovat ve skupině. Kompletní nabídku výukových programů na deseti lužáneckých pracovištích v Brně a okolí najdete na webových stránkách luzanky.cz.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotogalerie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky