/

Wilsonův les rozzáří světýlka

Co asi prožívali Jeníček s Mařenkou v pohádce O perníkové chaloupce? A je potemnělý les jen strašidelný nebo v něm může být i pořádná legrace? To všechno si můžete na vlastní kůži vyzkoušet při večerním putování s lampiony 3. listopadu od 16:30 do 19 hodin ve Wilsonově lese.


Už pošestnácté pořádá lužánecké pracoviště Lata tajuplné Světýlkové putování s lampiony, tentokrát na motivy pohádky Perníková chaloupka. Podaří se vám ukrást perníček, obelstít ježibabu a najít dřevorubcovu chaloupku?

„Touto akcí jsme chtěli před šestnácti lety navázat na tradici Martinských průvodů se světly, nabídnout netradiční čas i prostředí pro trávení víkendového podvečera pro celé rodiny. Letos pošesté k tomu využíváme romantické atmosféry večerního Wilsonova lesa a počtvrté bude trasa procházet zahradou Jurkovičovy vily, kde účastníci zažijí atmosféru této zajímavé stavby ve večerním nasvícení,“ popisuje vedoucí pracoviště Lata Štěpánka Kerdová.

Akce se koná v neděli 3. listopadu 2019 od 16:30 do 19 hodin za každého počasí. Na účastníky čeká trasa s pohádkovými úkoly a řadou překvapení. Začátek trasy bude na rohu ulic Krondlova a Foustkova, konec na zahradě Jurkovičovy vily. Vyrazit na cestu lze kdykoliv mezi 16:30 až 19.00 hodinou, trasa je vhodná i pro kočárky. Těšit se můžete na úkoly pro děti ve věku 2 až 8 let, cesta s úkoly trvá přibližně hodinu. A nebudou to úkoly ledasjaké!

Vstupenku si můžete koupit na Latě, Plovdivská 8, Brno-Žabovřesky nebo přímo na místě akce. Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky – pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno, městská část Brno–Žabovřesky.


Autorka: Ivana Fraňková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Lata

 

Podobné příspěvky