/

Na Brno v Labyrintu opět vyBAFne amatérské divadlo!

Festival amatérského divadla divadelníBAF! už podeváté přivítá patnáct inscenací z celé České i Slovenské republiky, a to v lužáneckém pracovišti Labyrint. Diváci se mohou těšit na pestrý program od čtvrtku 28. listopadu do 1. prosince, součástí festivalu budou i diskuze s tvůrci.


Do lužáneckého pracoviště Labyrint zavítají amatérští divadelníci z Brna, Prahy, Mostu, Blanska, Bratislavy nebo třeba Trnavy. Pro diváky je připravený pestrý program od autorských počinů po osvědčené klasiky. 

Pro soubory jsou cenné debaty o každém představení, kterých se účastní jak diváci, tak divadelní profesionálové. Často se tak souborům dostane zajímavé zpětné vazby. A diváci v těchto rozborech naopak mohou vyjádřit svůj názor, potažmo nahlédnout pod pokličku divadla.

 

 

„S nadsázkou říkám, že divadlo je jen jedno, ať už ho přívlastkujeme jako profesionální, amatérské, dobré, špatné, moderní nebo klasické… Ve výsledku jde o to, jak ho přijme divák a jak se mu bude líbit. V tomto je amatérské divadlo zajímavý fenomén, někdy se povede představení, které bere dech a má parametry profesionálního divadla. Jindy se objeví divadlo, které má spoustu nedostatků, ale přináší zajímavé nápady či originální zpracování. Kdo má rád divadlo, určitě si na našem festivalu přijde na své,“ popsal myšlenku festivalu jeho zakladatel a hlavní organizátor Alexandr Průša.

Festival ochotnických souborů divadelníBAF! se koná 28. listopadu až 1. prosince.

Více najdete na webu festivalu.

 


Autorka: Lucie Sedláčková

Fotografie: Archiv divadelního festivalu BAF

Podobné příspěvky