Se Světýlky za Mrazíkem

Také milujete legendární ruskou pohádku Mrazík? Fandíte hodné, pracovité Nastěnce a rozmazlené, zlé Marfuši přejete spravedlivé potrestání? Lužánecké pracoviště Lata zve rodiny s dětmi do Wilsonova lesa na tradiční podvečerní putování s lampiony, letos na motivy právě pohádky o Mrazíkovi.

Jako každoročně pořádá i letos pořádá lužánecké pracoviště Lata tajuplné Světýlkové putování s lampiony, tentokrát na motivy tradiční zimní pohádky Mrazík. Program bude tak jako každý rok nabitý pohádkovou atmosférou: „Malé i větší děti se mohou těšit na moudrého Mrazíka (který je ale hlava děravá), Babu Jagu (hrbatou a zákeřnou), loupežníky (ne moc chytré), Ivánka (krasavce, ale namyšleného), Nastěnku (hodnou jak tichá voda) a hlavně na velké dobrodružství, které se bez vydatné pomoci dětí zkrátka nemůže obejít. Těšit se můžete také na ohňovou show a ve Wilsonově lese se objeví chaloupka na kuřích nožkách i Mrazíkův ledový palác,“ láká návštěvníky jedna z organizátorek Iva Fraňková.

Tradiční akce Světýlka proběhne letos již počtrnácté. „Při svém vzniku před čtrnácti lety jsme chtěli navázat na přerušenou tradici Martinských průvodů se světly, nabídnout netradiční čas i prostředí pro trávení víkendového podvečera pro celé rodiny. Letos počtvrté k tomu využíváme romantické atmosféry večerního Wilsonova lesa a podruhé bude trasa procházet zahradou Jurkovičovy vily, kde účastníci zažijí atmosféru této zajímavé stavby v netradičním večerním nasvícení,“ popisuje vedoucí pracoviště Lata Štěpánka Kerdová.

Akce se koná v neděli 5. listopadu 2017 od 16:30 do 20 hodin za každého počasí. Na účastníky čeká trasa s pohádkovými úkoly a řadou překvapení. Začátek je u dětského hřiště u vstupu do lesa na rohu ulic Havlíčkova, Foustkova a cíl bude v zahradě Jurkovičovy vily.

Můžete přijít kdykoliv mezi 16.30 až 19:00, cesta s úkoly trvá asi hodinu a je vhodná i pro kočárky. Originální lampion si vyrobíte 21. října od 11 hodin a vstupenky na akci zakoupíte na pracovišti Lata v Žabovřeskách nebo přímo na akci.

Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky, pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno, městská část Brno – Žabovřesky. 


Text: Anna Petrželková, pracoviště Lata

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky  

Podobné příspěvky