Žabovřesky očima dětí

Jak malí obyvatelé Žabovřesk vidí a vnímají známé kino Lucerna nebo architektonicky unikátní Jurkovičovu vilu? To ukáže ojedinělá výstava výtvarných prací dětí z žabovřeských základních škol, kterou mohou zájemci navštívit od 11. října do 10. prosince v prostorách kulturního domu Rubín.

Výstava předvede obyvatelům Žabovřesk i odjinud, jak děti vidí své okolí a jak vnímají historické budovy úzce spjaté se životem a historií této brněnské čtvrti. Jedná se o prezentaci prací vytvořených na výukovém programu Žabovřesky tajuplné, který vznikl v rámci projektu Brno – město, kde žijeme a exponáty vytvořily děti z Waldorfské základní školy, ze ZŠ Jana Babáka a Sirotkova.

Výstava prezentuje historii a architekturu Žabovřesk, navíc viděnou očima dětí, které tu žijí a chodí do školy. Součástí jsou například dopisy panu starostovi, ve kterém děti popisují, jak by chtěly, aby Žabovřesky vypadaly. Přidanou hodnotou je také to, že práce, které děti vytvořily na výukovém programu, se prezentují široké veřejnosti a mohou tak být přínosné pro komunitní a společenskou vnímavost dětí, které tak mají možnost ukázat, jak vidí svět a jeho historii i budoucnost,“ popisuje jedna z organizátorek Miroslava Dančáková.

Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky, pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno městská část Brno – Žabovřesky. Výstavu mohou zájemci zhlédnout od 11. října do 10. prosince v prostorách kulturního domu Rubín na Makovského náměstí 3. Vernisáž proběhne 11. října 2017 od 17 hodin.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv pracoviště Lata

Podobné příspěvky