Adventní příběhy poznají Brňané na procházkách a v zahradách

Lektoři lužáneckých pracovišť zvou na samoobslužné trasy s úkoly a tematické vánoční zahrady. Rodiny s dětmi mohou až do příchodu Ježíška luštit čertovské hádanky, seznámit se s adventními postavami, tvořit v dílnách nebo doma a také pomáhat, a to dětem z dětského domova, ženě po těžké operaci míchy a zvířatům z útulku. Program je připravený v Žabovřeskách, na Lesné, ve Starém Lískovci, v Kohoutovicích, v centru Brna, v Bohunicích i online.


Dokážete vyzrát nad čertovskými úkoly? Vyluštíte mikulášské hádanky? Čeká vás andělská odměna! Tři interaktivní trasy na Lesné, ve Starém Lískovci a Wilsonově lese netradičně provedou mikulášským obdobím, včetně sladké nadílky. V Bílovicích nad Svitavou zase odhalíte Lesní tajemství a v Čertově rokli na Lesné si užijete adventní zvyky Od Barborky po Tři krále až do 16. ledna.

Svatá Barbora, Mikuláš, Ambrož a Lucie. Znáte všechny příběhy adventních postav? A také vánoční recepty předků, které jsou zdravé a chutné? Seznamte se s nimi v zahradě lužáneckého pracoviště Legato v Kohoutovicích každý den až do 24. prosince. Přijďte taky do Ježíškovy zahrady na Lesnou, kde je pošta na dopisy s přáními, betlém, zvonička,
zdobení stromečku a požehnané světlo, které si mohou zájemci odnést ve svých lucernách domů.

Tvoření na doma, anebo originální dárky pod stromečkem

Jaký dárek pod stromečkem potěší nejvíc? Ten, který sami vyrobíte. S tvořivými balíčky to půjde snadno! Najdete v nich veškerý materiál i návody, třeba na svícen, plyšáka nebo drátované srdce. Novinkou je tvořivá kniha plná zajímavých tipů, jak se můžete doma zabavit.

Bavte se a u toho pomáhejte s celou rodinou

Předvánoční čas je také obdobím štědrosti. Můžete se tak vydat po zajímavostech a úkolech o vzniku Dětského domova Dagmar, které najdete na vánoční trase v brněnských Žabovřeskách s názvem O panu spisovateli, Lidušce a vánočním stromu až do 3. ledna. Úkoly vás zavedou až na Makovského náměstí, kde můžete přispět na trampolínu pro děti z domova přímo do pokladničky Českého červeného kříže. Anebo se stavte v Ježíškově zahradě, ze Stromu přání utrhněte tip, co potěší zvířátka v Útulku Tibet, a doneste to na recepci lužáneckého pracoviště Lesná. Další příležitost pomáhat dostanete v lužáneckém pracovišti Lidická 18. prosince na Vánocích v Lužánkách, kde se bude přes dobročinný obchůdek přispívat na rehabilitaci Haně Kučerové po operaci míchy. Program akce se přizpůsobí aktuálním opatřením.

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Lucie Schönová, Lucie Mazalová a Romana Latová

Podobné příspěvky