Pozor, přilétají čarodějnice!

S blížícím se koncem dubna se zvyšuje výskyt čarodějnic. Objevují se v obchodech, výlohách, školách a pozor! někdy i v domácnostech. Nemusíte se ale ničeho obávat, v jednotlivých exemplářích jsou většinou neškodné. Kde a kdy budou mít nejbližší slet?

Nalezli jste doma čarodějnici? Snadno ji rozpoznáte podle nápadně černo/červeno/fialového oblečení, příliš velkých či špičatých pokrývek hlavy a typického hlasitého chechotu.

Ačkoli mohou být roztomilé, čarodějnice nedoporučujeme chovat v domácích podmínkách. Raději je zaveďte na nejbližší slet, kde se budou moci pořádně vyřádit:

Zalátané čarodějnice

KDY: 23. 4. 2018 16:30 – 19:00
KDE: hřiště Waldorfské základní školky, Žabovřesky

Jedna z prvních čarodějnických oslav, tradičně nazývaná Zalátané čarodějnice. K vidění budou jednorožci se zlatými i růžovými rohy, Fénixové, draci (s různými počty hlav), bude možno nakrmit ptáka Noha, vyřádit se v herně určené malým dráčkům nebo si dát závody s faunem na kozích nožkách. Úkoly a atrakce připravuje svaz čarodějných chovatelek Lata a součástí celého podvečera bude slavnostní oheň a závěrečné překvapení.

Čarodějnice na Lánech 

KDY: 26. 4. 2018 16:00 – 19:00
KDE: Lány – Bohunice

Pravidelný každoroční slet v Bohunicích zakončený velkým táborákem. Od 16 hodin na děti čekají soutěže, hry, tvoření a jiné dovádění s čarodějnickou tématikou. Od 17.30 proběhne upálení čarodějnice, opékání vlastních buřtů a písničky u ohně.

Žabovřeské čarodějnice

KDY: 27. 4. 2018 16:30 – 19:30
KDE: nám. Svornosti, prostor před obchodním centrem Perla

Žabovřeské náměstí Svornosti čekají nevídané čáry, zapeklitá kouzla a všelijaké další kejkle. Prostor před Perlou se promění v Bradavickou školu a vtáhne všechny příchozí do čarodějné říše.

Čarodějnická otevřená herna

KDY: 30. 4. 2018 8:00 – 15:30
KDE: Liška – Bílovice n. Svit

Bílovický slet pro čarodějnice s neposednýma rukama. Pro malé čaroděje i čarodějky budou k dispozici deskovky, míčovky i čarodějné dílničky.

Čarodějnice v Novém Lískovci

KDY: 30. 4. 2018 17:00 – 18:00 
KDE: park Plachty-Nový Lískovec

Velký slet v Novém Lískovci v režii čarodějek z Lysky.  Návštěvníky čeká tvořivé odpoledne, doprovodný hudební program i opékání špekáčků nad ohněm.

Čarodějnice se vrací…

KDY: 2. 5. 2018 17:00 – 19:00
KDE: Linka – Starý Lískovec

Květnový slet pro čarodějnice váhavé, zapomnětlivé či opozdilé. Prostě pro všechny, kdo nestihli čarodějnické rejdění v tradičním termínu.


Text: Anna Franková, Anna Petrželková

Grafika: Hanka Procházková

Ilustrační fotografie:  wikimedia.org

Podobné příspěvky