Říjen v Lužánkách: Drakiáda, lampionový průvod i podzimní divadlo

Podzimně zbarvené listí v lužáneckém parku pomalu padá k zemi, ale Středisko volného řasu Lužánky se k zimnímu spánku zatím neukládá. Pracovníci Lužánek si pro děti na říjen připravili drakiádu, lampionový průvod i podzimní divadlo.

Jaký program si pracovníci Lužánek připravili na říjen? První podzimní měsíc začne v Lužánkách ve znamení drakiády pro rodiny s dětmi, kterou si připravilo pracoviště Lata ve spolupráci s městskou částí Brno-Žabovřesky. Kromě volného pouštění draků u sportovní haly VUT v Žabovřeskách se můžete těšit na dračí stezku s úkoly, dílnu a dračí zpívání. Draci nad žabinami budou létat 7. října od 18 hodin.

Pokud rádi tancujete, máme pro vás hned dva říjnové tipy. Na kurzu Meditace pohybem aneb tancem ke svému nitru okusíte spontánní tanec a lépe porozumíte svému tělu i mysli a v průběhu pěti tanečních lekcí s názvem 5x tanec si zkusíte současné taneční techniky, nové cesty i možnosti v pohybu a naučíte se, jak rozvíjet svůj taneční projev. První z cyklu pěti tanečních čtvrtků začíná 12. října.

Lužánecké pracoviště Legato v Kohoutovicích pořádá letos poosmnácté pouliční divadlo s názvem Léto a dým. Akce se pojí k lidovému kalendáři a je symbolickým rozloučením s létem a předáním vlády zimě. Průvod se odehraje 25. října a na třech zastaveních uvidíte nejrůznější prvky tzv. nového cirkusu – alegorické postavy na chůdách, trapézovou akrobacii, pyroefekty, bubnování, jednokolky nebo žonglování s ohněm.

Na konci října zavítá na pracoviště Lány v Bohunicích divadlo Úsměv s Podzimní pohádkou o drakovi pro velké i malé. Tentokrát pejsek s kočičkou půjdou pouštět draka, ale to se nebude líbit zlobivé vráně. A jak to všechno dopadne? To se dozvíte na představení 30. října od 16 hodin.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv pracoviště Lata

Podobné příspěvky