Pomůžete zachránit Bílovice od zlých odpadkopirátů?

Na Bílovickém ostrově se v posledních dnech dějou fakt divný věci. Igelitoví piráti se nedávno nasáčkovali do džungle a chtějí ji zadusit. Odpadkoví banditi se pro změnu vydali do hor, aby postupně odpadli na křivolakých stezkách a zaneřádili přilehlé kopce. A barevný lahve naznačily, že nehodlají třídit bílovická zákoutí a rozhodli se zabordelit každý kout ve městě. Ještěže se chystá přijet postrach všech neřádů, Bílovický hovnivál, jehož umem je nabalit na svoji kuličku všechen nepořádek. Pomůžete mu Bílovický ostrov od zlých odpadkopirátů zachránit?

Bílovický hovnivál je třítýdenní šifrovací, úkolová a outdoorová hra pro děti i dospělé. Motiv je lehce ekologický: na všech cestách a ve všech úkolech hráči bojují se zákeřnými odpadkopiráty. Bojovat se dá na třech frontách. Účastníci, kteří hrají v týmech o dvou až pěti lidech si mohou vybrat „bojovou frontu“, která se jim nejvíc líbí, anebo mohou zvládnout rovnou všechny tři: vypravit se do hor, džungle nebo civilizace. Tažení hovnivála a jeho pomocníků potrvá od 1. do 26. listopadu.

Na horské šifrovací stezce s názvem Neukázněný horal hráči sledují šifry, Zabordelená džungle je cesta bílovickou džunglí plná úkolů a Tajemství civilizace spočívá v hledání tajemných bílovických zákoutí a jejich značení do mapy. Týmy mohou vše sledovat na webových stránkách, kde se zaregistrují a zjistí znění úkolů, šifer nebo získají přístup k fotografiím. Na závěr každé trasy hráči pošlou e-mail o vyluštění, který je zároveň zařadí do závěrečného slosování. Hodnocení celé hry a slavnostní vyhlášení nejlepších týmů proběhne v neděli 27. listopadu.

 Naším cílem je nalákat do hry hlavně rodiny s dětmi a party kamarádů. U obtížnějších úkolů počítáme s nápovědou a týmy si o ni mohou žádat dokonce dvakrát na každém stanovišti, chceme totiž, aby si hru prošlo opravdu co nejvíce lidí. Bílovice a jejich okolí je krásné a úkoly zajímavé, proto si myslíme, že to stojí za to. Zbývá už jen dodat, že hra je vhodná i pro „přespolní,“ a proto vás všechny srdečně zveme. Pojďte s námi do boje! láká na Bílovického hovnivála jedna z organizátorek, Markéta Šafaříková.hovnivalrgb-01-01

Akci Bílovický hovnivál pořádá za podpory obce lužánecké pracoviště Liška v Bílovicích nad Svitavou. Více informací a možnost přihlásit svůj tým najdete na adrese http://bilovickyhovnival.wz.cz.


Text: Markéta Šafaříková a Anna Petrželková

Plakát a ilustrace: Bílovický hovnivál

Podobné příspěvky