Leden v Lužánkách

S lednem přichází do Lužánek nové kroužky, plesová i karnevalová sezóna. Na jakém plese můžete v lednu protančit své střevíce, kde si užijete karneval na ledě a do jakého kroužku se od nového pololetí můžete přihlásit?

První měsíc nového roku je ve znamení plesové sezony a ani v Lužánkách nebudou taneční rytmy chybět. Poslední lednovou sobotu 28. ledna se můžete v Lužánkách zaposlouchat do kouzelných swingových melodií na tradičním Swingovém plese Jazz Archivu Brno, letos již druhém v řadě.

Leden však bude také ve znamení karnevalové zábavy. Lužánecké pracoviště Lata připravuje ve spolupráci s ÚMČ Žabovřesky akci pro děti s názvem Karneval na ledě. Maskovaní bruslaři se ocitnou uprostřed animované pohádky Doba ledová, zajezdí si s mamutem, lenochodem a možná vyfouknou veverce oříšek. Akce byla z technických důvodů zrušena.

Měsíce leden a únor jsou v Lužánkách každoročně spojeny také se zápisem do kroužků, které začínají od druhého pololetí. Na jedenácti lužáneckých pracovištích v Brně čeká na děti i dospělé přes pět set kroužků nejrůznějšího zaměření, ze kterých si vybere opravdu každý – děti, dospělí i senioři. Více informací o připravovaných akcích a kroužcích SVČ Lužánky najdete na www.luzanky.cz.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky