Piknik a letní dobroty v parku? O vše se postará kavárna L CAFFE v Lužánkách
Zajímá vás víc? Sledujte Facebook L CAFFE. A s dotazy se obracejte na vedoucí kavárny Ladu Křivánkovou: lada@luzanky.cz, tel.: 734 756 056.
Autorka: Kristýna Kolibová
Zajímá vás víc? Sledujte Facebook L CAFFE. A s dotazy se obracejte na vedoucí kavárny Ladu Křivánkovou: lada@luzanky.cz, tel.: 734 756 056.
Čtyři roky, přes tři stovky zapojených mateřských škol a nespočet setkání. Výsledek? Sedm desítek pracovních listů pro děti předškolního věku a vybudovaná síť spolupracujících školek napříč všemi kraji, včetně center kolegiální podpory. Projekt Klokanovy školky, který navázal na metodické pomůcky Klokanův kufr a Klokanovy kapsy, ukončil závěrečnou etapu. Projekt realizuje Středisko volného času Lužánky.
Čtyři desítky zaměstnanců a zaměstnankyň, externistů a externistek i přátel Střediska volného času Lužánky, výjezdní tým z Fakultní nemocnice Brno a jedno dopoledne na pracovišti Lidická. Cílem byl druhý ročník akce “Modrá dává červenou”, jak ji označila organizátorka Hana Kučerová ze SVČ Lužánky. Kolegové se spojili pro dobrou věc a darovali krev, které je v nemocnicích stále nedostatek. Podařilo se odebrat zhruba patnáct litrů krve.
Studijní cesty pracovníků Lužánek jsou nedílnou součástí firemní kultury a také nedílnou součástí programu Erasmus+, který nabízí vzájemné výměny mladých lidí a umožňuje až roční výjezdy za dobrovolnickou zkušeností do Evropy a okolních zemí. Na zahraniční pracovní cestu na Island se…
Jedni opracovávali pískovcové bloky, druzí skládali mozaiky. Obě skupiny dospělých účastníků a studentů pojí letní kurzy pod vedením odborníků v lužáneckém pracovišti Lidická. Několik dní intenzivní práce mají za sebou a výsledkem se mohou kochat návštěvníci brněnské kavárny v centru Brna a také zahrady Vily Löw-Beer v srpnu i v září.
Z Cirkusu LeGrando jako účastnice kroužků se svými dětmi, přes lektorku v miniškolce Maceška, až k hudebce na Louce. Devětačtyřicetiletá externistka Ivana Černá je na Louce téměř od samého začátku, už patnáct let! Ivanka je nedílnou součástí Louky, která se podílí snad na všem. I na organizaci karnevalu, koncertů, účastní se všech akcí, výjezdních porad i Týmovek. Seznamte se s úžasnou posilou na Louce!
Od návrhu, přes realizaci, cenotvorbu, až po prezentaci. V kroužcích ve Středisko volného času Lužánky nebo u Prototýpků řeší lektorka Pavla Šarmanová s dětmi celý projekt od A až po Z. Cílem je nadchnout jak talentované účastníky, tak i ostatní, kteří mají kurz jen jako výplň času. Zároveň je připravit i na budoucnost rozvojem kreativity, flexibility, spolupráce, motivace i důležité vlastnosti, kterou je dotažení úkolu až do konce. V době, kdy mají děti problém s udržením pozornosti, je to téměř nadlidský výkon. Ale podle zájmu dětí o tyto kurzy se to daří. Kde bere lektorka inspiraci, proč a jak zapojuje do kurzů upcycling a co ji na kurzech nejvíc naplňuje? Ptali jsme se.