Festival zdraví a pohody opět láká do Lužánek – akce již proběhla

Již šestým rokem přichází s koncem léta i Festival zdraví a pohody, jehož hlavním poselstvím je podpořit zdravý a pohodový způsob života v harmonii s přírodou. Letos mohou návštěvníci festivalu kromě příjemných zážitků a zkušeností znovu okusit i příjemné prostředí Střediska volného času Lužánky a okolního parku.

Festival zdraví a pohody se uskuteční v sobotu 24. září 2016 od 10 do 17 hodin ve Středisku volného času Lužánky. “Stejně jako minulý rok, i letos chtěli pořadatelé festival uspořádat v centru města. A Lužánky, jako zelené srdce Brna, jsou pro takovou akci přece ideální prostor,” komentuje prostředí festivalu Kateřina Děkaníková, vedoucí lužáneckého pracoviště Lidická.

Festival zahrnuje řadu pestrých aktivit pro návštěvníky každého věku. Zajímavý program bude připraven také pro rodiny s dětmi. Středisko volného času, které akci spolupořádá, si pro návštěvníky připravilo lekce jógy, artistickou dílnu Cirkusu LeGrando, poradnu pro nastávající maminky a rodiče, poradnu pro malé chovatele, koutek kompostování a uměleckou nebo kulinářskou dílnu pro děti i dospělé. Většina aktivit se koná v budově střediska, v parku potom návštěvníky čekají farmářské trhy také například bylinková poradna.

Festival kombinuje a propojuje zdravou gastronomii s pohybovými a duchovními aktivitami, kulturou, aktivním hraním a dalšími činnostmi. Hlavní filozofií festivalu je ukázat a nechat vyzkoušet, jaké jsou možnosti života ve zdraví a pohodě. Důraz je kladen na aktivní zapojení návštěvníků a osobní zkušenost (informování, ochutnávání, vyzkoušení, cvičení, diskusi, apod.).

Festival organizuje skupina Brňanů ve spolupráci se Střediskem volného času Lužánky a s podporou Městské části Brno-střed a samotného města Brna, kde se festival stal významnou součástí kampaně Brněnské dny pro zdraví v rámci projektu Brno – Zdravé město.


Text: Anna Petrželková, Kateřina Děkaníková

Kontakt: K. Děkaníková, katka@luzanky.cz, 602 883 121

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky