Evropská dobrovolná služba v Brně slaví 10 let – akce již proběhla

Zahájení nové sezóny Dobrovolnického centra 67 a oslava 10 let projektu Evropské dobrovolné služby ve Středisku volného času Lužánky připadne na 20. září. Veřejnost má příležitost seznámit se s nabídkami českých a zahraničních organizací, které umožňují zapojení dobrovolníků a dozvědět se o možnostech zúčastnit se až ročního projektu v zahraničí s nulovými náklady.

Akce je koncipována jako zážitkově informační. Hlavní program představuje úvodní prezentace o historii Evropské dobrovolné služby v SVČ Lužánky spojená s vernisáží fotografií z ročního pobytu zahraničních dobrovolníků v Brně. Jak uvedla Kateřina Petrášová, vedoucí oddělení Mezinárodní spolupráce v SVČ Lužánky:“ Evropská dobrovolná služba je unikátní příležitost pro mladé lidi ve věku 18 až 30 let. Mohou strávit až rok v zahraničí, získat nové zkušenosti, naučit se cizí jazyky a poznat nové přátelé. Vyrazit mohou do všech zemí Evropské unie a okolních států a to s finanční podporou programu Erasmus+, tedy s nulovými náklady.“

Jak doplňuje koordinátorka Dobrovolnického centra 67 Anna Vitešníková: „V rámci akce jsou také připravena hudební vystoupení brněnských kapel: rockoví Acrew band, Urband se svým pouličním šramlem a Anatoli, kteří zahrají řeckou muziku. Součástí programu jsou jazykové workshopy, kde se mohou návštěvníci seznámit i se zahraničními účastníky, kteří se věnují dobrovolnictví v Brně a netradiční cestou skrze připravené jazykové hrátky navázat kontakt. V průběhu dne bude příležitost vyrobit vlastní hudební nástroj z recyklovaných materiálů a předvést svůj um v rámci večerního jam session.

Cílem Dobrovolnického centra 67 je seznamovat mladé lidi s možnostmi dobrovolnictví nejen v České republice, ale i v zahraničí, a propojovat je s organizacemi, které dobrovolníky vítají. Večerní programy, besedy, workshopy, filmové projekce a vernisáže jsou příležitost se setkat s dobrovolníky, kteří sdílí své zkušenosti. V září je na programu například přednáška jak pomoci jako dobrovolník/dobrovolnice v organizaci IQ Roma servis nebo projekce dokumentu Syrská love story v letním kině na zahradě.

Akce je pořádána z. s. Plán B (Dobrovolnické centrum 67) a Střediskem volného času Lužánky.


Informace a kontakt:

Kateřina Petrášová, katerina@luzanky.cz, 774 628 627

Anna Vitešníková, anna@dc67.cz, 776 594 804

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky