/

Nastartujte nový rok ve zdraví a harmonii na jóga víkendu

Podle čínského horoskopu by si všechna znamení v roce 2020 měla budovat aktivní sportovní návyky, aby byla vitální a zdravá. Takzvaný rok krysy začíná 25. ledna, což je zrovna víkend, který můžete strávit aktivní relaxací s Lužánkami. Náhoda? Nemyslím si.


Tři dny, tři lektorky a pestrý program v Hodoníně u Kunštátu slibuje uvolnění těla a mysli přes cvičení Hatha jógyJitkou Weinerovou z lužáneckého pracoviště Labyrint, pročištění organismu přes zdravou stravu s Lydií Procházkovou z lužáneckého pracoviště Lyska a jako bonus pohodu při kreativním tvořeníHelenou Jandíkovou také z Lysky.

„Jedeme do nádherného kraje, kde pokud nám to počasí dovolí, můžeme vyrazit i na běžky,“ láká  jedna z lektorek Helena Jandíková.

Hatha jóga je základní styl jógy, kterou zvládne úplně každý. Hlavním přínosem je postupné rozhýbáni těla, nenásilná aktivace všech svalů. I těch, které díky našim pohybovým stereotypům ani zapojit nedokážeme. Správné dýchaní se dostavuje automaticky s pozicemi. Přes pohyb a pozice dochází ke koncentraci na tělo, což odvádí mysl od myšlenek, které nás stresují. Cíl jógy – skrz tělo uvolnit mysl. Nechat alespoň na chvíli mozek v blahodárném klidu.

Pište si do diářů 24. – 26. ledna 2020. Přihlásit se můžete přes web Jóga víkend s Jíťou anebo napište mail na helca@luzanky.cz.


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: fotobanka Pixabay.com a plakát SVČ Lužánky

Podobné příspěvky