Ekologické Kluziště Lesná se rozrostlo o další plácek

Úsporné, jednoduše skladovatelné, s neomezenou bruslařskou sezónou a od letošního roku ještě rozlehlejší. Umělé Kluziště Lesná u Základní školy Milénova, které provozuje Středisko volného času Lužánky, se už potřetí otevřelo veřejnosti. K dispozici je nově větší bruslící plocha, druhé kluziště určené pro začátečníky, nové pomůcky a širší nabídka v tamním bufetu.


Kluziště Lesná u ZŠ Milénova v Brně.

Zimní radovánky jsou v Brně závislé na počasí. To však neplatí o Kluzišti Lesná, které je vyrobeno ze syntetického materiálu pocházejícího ze Švýcarska.

Skládá se z panelů o tloušťce dva centimetry, váží třicet pět kilo a má extrémně vysokou hustotu molekul. Velkou výhodou je nulová spotřeba elektrické energie a vody. Navíc při pádu méně studí a bolí,“ popsala vedoucí kluziště Eliška Masaříková.

O zábavu se postará nový maskot Ledík.

Návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek. Rozšířila se nabídka pomůcek pro začátečníky, přibyla možnost broušení bruslí do druhého dne, nové hokejky, větší branky a hlavně se zvětšila ledová plocha a vzniklo menší kluziště.

 

 

 

Nový plácek slouží jako hrací a zároveň edukační koutek pro malé začátečníky. Díky druhému kluzišti můžeme spojit pronájmy s bruslením pro veřejnost v průběhu týdne a poskytnout školám dvě bruslící plochy,“ doplnila Masaříková. O zábavu pro děti se na akcích na kluzišti postará nový maskot Ledík.

 

Kluziště je otevřené každý den.

Kluziště Lesná má kapacitu až sedmdesát bruslařů, nabízí možnost pronájmů, broušení a půjčování bruslí. Ve všední dny je otevřené vždy od 15:00 do 18:30 a o víkendu ve dvou blocích, od 10:00 do 11:30 a odpoledne od 13:00 do 18:30. Základní vstupné je za 60 korun, zlevněné pro děti, studenty a seniory za 40 korun. V provozu bude kluziště do půlky března příštího roku.

 

Užijte si Vánoce a silvestra na ledě za každého počasí. Na Kluzišti Lesná se bude i letos bruslit přímo na Štědrý den, o vánočních svátcích i na silvestra. Těšíme se na vás!

Pro více informací, například o možnostech pronájmů pro školy i jednotlivce, kontaktujte vedoucí Kluziště Lesná Elišky Masaříkové: eliska.masarikova@luzanky.cz, 737 421 758


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv Kluziště Lesná, Jolana Breitenbacherová, David Jedlinský

Podobné příspěvky