Jurkovičovu vilu a její příběh poznaly rodiny přes interaktivní úkoly

Jeden květnový den, čtyři vstupy po dvaceti návštěvnících a hlavně příběh Tajemství pavučiny. Tak se jmenovala akce v Jurkovičově vile, kterou pro děti i dospělé připravily lektorky z lužáneckého pracoviště Lata společně s brněnskou městskou částí Žabovřesky. Už teď se těší, že program za rok uspořádají znovu!


Návštěvníci speciální akce se seznámili s interiérem Jurkovičovy vily, s životem pana architekta i s tajemnými bytostmi, které vilu obývají už 113 let. Ano, jsou tam stále! Některé postavy jsou tajemné, některé trochu legrační, rozhodně s nimi ale není žádná nuda. Přehazují věci, občas vržou pod prahem, nebo ťukají ve zdech a šelestí v listí. Bez nich by ale vila nebyla tím, čím je.

 

Za nejstarším obyvatelem tohoto krásného domu, samotným Géniem Loci, zvaným Locík, a za pavučinou jeho příběhů se přišly podívat desítky dětí a dospělých. Pomohly rodiny ochránit její křehká vlákna a zároveň najít převzácnou špulku stříbrných nití? Jasně, že ano! Dobře to dopadlo a všichni se skvěle bavili.

 

 

„Každé dítě obdrželo knížku s úkoly a příběhy, vytvořilo si pavoučka Locíka alias Genia Loci vily a díky plnění úkolů zjistilo, kam se zakutálela špulka se stříbrnou nití na tkaní příběhů. Akce se líbila jak účastníkům, tak pracovníkům Moravské galerie, kteří velmi hodnotili zpracování akce, příběhy i naše externisty,“ zhodnotila průběh akce vedoucí pracoviště Lata Štěpánka Kerdová.

Pohádkové příběhy provedly Jurkovičovou vilou a zahradou. Pro děti ve věku od 4 do 9 let byly připravené úkoly a trocha tvoření, pro dospělé výklad o historii vily. Organizátoři plánují akci zopakovat. Sledujte náš web luzanky.cz, Facebook a Instagram.

 

 


Autorky: Kristýna Kolibová, Štěpánka Kerdová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Lata

Podobné příspěvky