Lata vítá dobrovolnici Ekaterinu z Ruska

Až z dalekého Magnitogorsku přicestovala v říjnu do lužáneckého pracoviště Lata ruská dobrovolnice Ekaterina Petriakova. Stala se tak jednou z jedenácti mladých lidí, kteří budou téměř rok v rámci programu Evropské dobrovolné služby získávat pracovní zkušenosti na několika pracovištích Lužánek – střediska volného času Brno. Jaké jsou Kátiny první dojmy?


„ Pomáhám lektorům realizovat nápady, seznamuji se s různými technikami výuky a využívám i vlastní zkušenosti, získané v jiných zemích. Přestože jsem od Uralu, ohromilo mě obrovské množství zeleně v Česku. Dalším silným dojmem je pro mě kolektiv na Latě. Je usměvavý, umí plnit dětské sny a je na něm vidět, že ho práce baví. Spolupracuji v mnoha kroužcích – keramických, výtvarných i rukodělných. Učím se na Latě mnoho nového, a to i od dětí. Přála bych si, aby v Rusku bylo více takových míst jako je Lata,“ dodává Káťa a my máme radost, že je u nás spokojená.

Každodenně teď boříme jazykové bariéry. Káťa se s velikou vervou pustila do studia češtiny, my zase trénujeme angličtinu a ruštinu. A všichni společně se ujišťujeme o tom, že nejlepším dorozumívacím prostředkem je úsměv. Přijďte se o tom přesvědčit i vy – Káťa na únor plánuje Ruský večer na Latě a chce pozvat širokou veřejnost.


Autorka: Ivana Fraňková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky