/

Keramická dílna u vás doma. Přijďte si pro hlínu na Lesnou

Taky se vám stýská po výtvarných a keramických kroužcích? Lektorkám z lužáneckého pracoviště Lesná už moc, a proto si pro vás připravily názorná videa, co a jak si můžete doma vyrobit z keramické hlíny. Chybí vám materiál na modelování? Stavte se pro hlínu na Lesnou! Balíčky budou na recepci připravené vždy v pondělí, úterý a středu, od 10 do 14 hodin. Akce platí do 27. května 2020.


Majka, Romana, Gabka a Bára. „Paní učitelky“ z výtvarného oddělení z lužáneckého pracoviště Lesná už se nemohou dočkat, až s vámi budou moct zase dovádět v tvořivých dílnách. Aby sobě i vám čekání na kroužky zkrátily, připravily spoustu videí, které ocení jak děti, tak dospělí, kteří by chtěli vyzkoušet modelování z keramické hlíny doma.

 

Víte třeba, jak správně zpracovat hlínu? Jak připravit takzvaný keramický šlikr? Nebo jak si doma vyrobit jarní talíř? Jednoduše! Majka Krajná vám vše srozumitelně popíše ve video návodech.

 

 

A kde seženete keramickou hlínu?

„Připravili jsme pro vás na recepci balíček hlíny, ke kterému budou připojeny informace, co si pak počít s hotovým výrobkem, budete-li jej chtít i vypálit. Každý z vás – našich „kroužkových“, si může odnést svůj balíček zdarma. Pokud byste chtěli i pro někoho jiného, bude k dispozici za 200 korun hlína, glazura a výpaly,“ upřesnily lektorky z výtvarného oddělení z lužáneckého pracoviště Lesná.

Pro hlínu se můžete stavit jen v pondělí, úterý a středu, vždy mezi 10 a 14 hodinou, a to do 27. května na Milénovu 13. Budova je nyní zamčená, proto na lektorky zazvoňte!

Další názorné postupy, jak vymodelovat králíka, hrnek nebo misku z hlíny, najdete na lužáneckém YouTube kanále


Modelování figurek z hlíny – Králíci

 

Modelování hliněného hrnku

 

Modelování misky z hlíny


Autorky videí: Marie Krajná a Jolana Breitenbacherová

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky