Seznamte se s Mobifantem, dárkem ze Stuttgartu

Při poslední návštěvě volnočasové organizace Stuttgarter Jugendhaus ve Stuttgartu dostali lektoři ze Střediska volného času Lužánky auto. A ne jen tak ledajaké! Je to bývalý MobiFant – což jsou auta rozvážející mezi děti hry, zábavu a tvoření. Mají jich celou síť jak v dalších krajích Německa, tak v různých zemích. Vedle pojízdného polytechnického kabinetu Polybus, který už brázdí školy nejen na jižní Moravě, je Mobifant skvělý doplněk do výbavy pro naše tvořivé aktivity, které už dávno překročily hranice Lužánek. Jaké jsou s hravým autem plány?


Pro auto Mobifant se jelo jeden květnový víkend s Polybusem. K oficiálnímu předání došlo na akci pro veřejnost, která je podobná našemu Majálesu. Byla to velká akce, kde jen Polybus navštívilo přes sto dětí. Zároveň při předání padl slib, že banda z Mobifantu navštíví Brno a předá své zkušenosti.

„Plánů máme s Mobifantem spoustu. Auto jsme si totiž přivezli prázdné. Teď je jen na nás, jak ho budeme využívat. Uvnitř jsou police, do kterých se dají skládat různé pomůcky, eurobedny apod. Jak auto co nejlépe užívat nám přijedou poradit přímo němečtí lektoři z Mobifantu. Těšíme se na jejich workshop, kde bychom mohli vyrábět pomůcky a hry,“ popsala radostně lektorka z Polybusu a dílen v lužáneckém LUSKu Mirka Dančáková.

Kde se vzala spolupráce se Stuttgarter Jugendhaus?

Přátelství, vzájemné sdílení nápadů, vychytávek a časté návštěvy i několikrát za rok. S německým volnočasovým střediskem Stuttgarter Jugendhaus ze Stuttgartu spolupracují Lužánky už dlouho. Například Cirkus LeGrando má několik let trvající výměnné aktivity s tamním cirkusem Cirkuli. A parta kolem Polybusu si do Stuttgartu našla cestu před šesti lety.
 
„Nejprve jsme jezdili na stáže, potom jsme byli dvakrát na pobytu s dětmi z lužáneckých technicky zaměřených kroužků. Dokonce jsme pokračovali i v on-line podobě a jednou byli němečtí lektoři v Lužánkách. Letos na podzim tam opět vyrazí skupina dětí na jejich Maker Fair,“ zmínila Dančáková.
 

Autorka textu: Mirka Dančáková, Kristýna Kolibová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

 

Podobné příspěvky