Proč poslat dítě na misi daleko za obzor – na pobytový tábor

Hledáte pro vaše dítko prázdninovou aktivitu? Přemýšlíte, jestli vybrat příměstský nebo pobytový tábor? Volíte raději příměstský, aby se vám nestýskalo a měli jste dítě každý den pod křídly? Dopřejte mu to pravé dobrodružství mimo hnízdo. Osamostatní se, naučí se spoustu nového a zažije hromadu legrace se svými vrstevníky. Prozradíme, proč je pobytový tábor s Lužánkami dobrý nápad!


Více samostatnosti

Umí si váš syn nebo dcera poradit v neznámém prostředí? Umí navázat nová přátelství se svými vrstevníky a úspěšně řešit nové situace, které se před ním vynoří? Právě tohle se může naučit na letním táboře.

Více zážitků a nových zkušeností

Pokud vybíráte pobytový tábor, věnujte hodně pozornosti tématu. Je důležité, aby téma vašemu potomkovi „sedlo“. Nebaví ho turistika? Tak ho raději pošlete na tábor zaměřený na sport, vaření, divadlo, výtvarku a další. Bude dělat to, co ho baví, bude rozvíjet svoje schopnosti a naučí se své nápady prezentovat ostatním. Může si také vyzkoušet činnosti, které se doma nebo ve městě dělat nedají.

Denní režim a fyzická zdatnost

O vaše dítě bude dobře postaráno. Bude mít pravidelnou stravu a pitný režim, bude více venku. Na pobytových akcích děti tráví čas aktivními hrami, jsou mimo dosah elektronických zařízení nebo mají k dispozici jenom ta, která jim dáte sebou. Skvělá příležitost rozvíjet se jiným způsobem, mimo virtuální realitu.

Suma sumárum letní tábory jsou dobrá volba. Ale na co si dát pozor při výběru a přihlášení na tábor? Přečtěte si článek s radami od zkušených táborníků.


Autorky: Jolana Breitenbacherová, Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky