Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Kam můžete zajít na vánoční nebo mikulášskou procházku a pomáhat tak Dětskému domovu Dagmar? Lužánecká pracoviště v Brně nabízí pestrý program od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Těšte se i na novinky: vánoční edici tvořivých balíčků na e-shopu a soutěž!


K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku, který možná potěší i vaše nejbližší pod stromečkem. Sdílejte nadšení s námi skoro každý den až do 23. prosince! A to v dílnách jako skleněná dílna (30. 11.7. 12.), drátování, vánoční ozdoby z korálků nebo dárek na poslední chvíli. A také spousta oblíbených adventních dílen s věnci na LatěLouce. Navštívit můžete taky online lužánecký obchod z pohodlí domova. Už můžete vybírat také z vánoční edice tvořivých balíčků, například dřevěný svítící stromeček, vánoční hvězda s LED světýlky nebo adventní věnec z chvojí. Vše s návody a materiálem pro celou rodinu najdete na obchod.luzanky.cz.

Mikulášské a vánoční interaktivní procházky, adventní postavy a Ježíškova zahrada

Dokážete vyzrát nad čertovskými úkoly? Vyluštíte mikulášské hádanky? Čeká vás andělská odměna! Tři interaktivní trasy na Lesné, ve Starém LískovciWilsonově lese vás provedou adventem. Chystá se taky vánoční procházka do 3. 1. v Žabovřeskách, kde můžete přispět Dětskému domovu Dagmar. Sv. Barbora, Ambrož nebo Lucie. Poznáte všechny adventní postavy a jejich příběhy? Přijďte se s nimi seznámit na zahradu Legata v Kohoutovicích. Ježíškovu zahradu s betlémem, zvoničkou, poštou Ježíškovi a úkoly najdete zase v zahradě pracoviště Lesná, kde najdete taky Strom přání! Pomáhejte s námi Útulku Tibet. V Bílovicích nad Svitavou zase odhalíte Lesní tajemství a v Čertově rokli na Lesné si užijete adventní zvyky Od Barborky po Tři krále až do 16. ledna.

 

Tradice, betlém, charitativní obchůdek, vystoupení divadelní představení

Tradičně největší akce se chystá v lužáneckém pracovišti LidickáVánoce v Lužánkách. Voňavé Vánoce s dílnami, zvyky, koncertem a Betlémem na jediném místě, a to v sobotu 18. prosince. Čekání na Ježíška si můžete zkrátit taky na divadelních představeních, na Kluzišti Lesná. A skoro celý advent taky soutěžíme! Hledají se ideální Vánoce, jak si je představujete? Sdílejte přes fotografie nebo videa na soutezime@luzanky.cz do 15. prosince a vyhrajte poukaz do lužáneckého e-shopu, čepici a další dárky. Soutěž vyhlásíme už brzy právě tady v magazínu Lužánky Live! Více o akcích na webu.

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky