Nové kroužky, drakiáda a výstava s šifrovací hrou. To je nabité září a říjen na Latě

Máte už vybrané volnočasové aktivity pro nový školní rok 2019/2020? V lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách nabízí kroužky pro rodiče s dětmi od kojenců až po mladší školní věk v dopoledních i odpoledních hodinách. V září a říjnu se také můžete těšit na tradiční výstavu výtvarných prací žáků Základních škol Žabovřesky tajuplné na náměstí Svornosti a na drakiádu na Palackého vrchu.


„Výtvarné, rukodělné, sportovní, turisticky a technicky laděné kroužky jsme obohatili o několik novinek, jako např. dívčí Holčičárna (10-16 let), taneční Latino (12-18 let), hravě-hudební Hrátky (5-7 let), pohyboví Opičáci, Hopa-cupa – začátečníci (4-7 let), pro malé čtenáře Záložka (2-3 roky) nebo prostě Všehochuť (8-12 let). Určitě si u nás vyberete!“ láká Ivana Fraňková z Laty.

Po rychlém rozjezdu školního roku možná uvítáte krátké zastavení. 25. září v 16:30 zavítejte na vernisáž výstavy Žabovřesky tajuplné, která představí výtvarné práce žáků základních škol. Expozice bude instalována v prostoru náměstí Svornosti.

„Těšit se můžete na program pro rodiny s dětmi. Připraveny budou tvořivé dílny, šifrovací hra a hlavně v okolí školy zasadíme stromy, které nahradí vykácené uschlé smrky,“ přibližuje akci Mirka Dančáková. Obrazy zůstanou vystaveny až do 30. listopadu. Přijďte pohlédnout na Žabovřesky očima našich dětí.

 

A zdalipak víte, co se bude dít 5. října od 15 do 18 hodin na Palackého vrchu? Nad Žabiny vzlétnou draci„Zjistíme, co mají draci společného s lidmi, co všechno musí drak za den stihnout, děti budou zkoušet svou obratnost, sílu a zručnost při zachraňování princezny a hledání dračího vejce,“ zve vedoucí Laty Štěpánka Kerdová rodiny s dětmi na tradiční akci Městské části Brno – Žabovřesky. Ve spolupráci s lužáneckým pracovištěm Lata si tak můžete užít již 5. ročník drakiády. Vstup je zdarma.

S Latou se na podzim rozhodně nudit nebudete!


Autorka: Ivana Fraňková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – pracoviště Lata

Podobné příspěvky