S jógou za zdravím a pohodou

Krčíte se často na cestách v autě nebo v autobuse a pak na židli ve škole či v práci? Jste neustále ve stresu a napětí? Chtěli byste takzvaně vypnout a přitom odpočívat aktivně? Komplexní jógové cvičení působí na tělo, dech, energii, mysl a dokonce zlepšuje i zrak. Blahodárné účinky můžete načerpat na kurzech, které jsou vhodné pro dospělé i seniory, a to v Lužánkách na Lidické 50 a nově také ve ViaRa studiu na Poštovské 3. Těší se na vás zkušení a milí lektoři a lektorky.


 Odstraňte zbytečné napětí v očích

KDY: ČT 15:00 – 16:30

KDE: ViaRa studio, Poštovská 3

PŘIHLÁŠENÍ ZDE.

Kurz Jógy pro zlepšení zraku je vhodný pro dospívající, dospělé a seniory, zapojit se mohou i lidé se zrakovými poruchami. Vychází z technik klasické jógy, tedy jemné protahování, propojení pohybu s vědomým dechem a relaxace. Část lekce je vždy doplněná o speciální oční cviky, které nám mohou pomoci v každodenním životě. „Pravidelným cvičením se u adeptů jógy zlepšuje zaostření vidění, lepší se koordinace v prostoru nebo třeba reaktivnost očí na podněty,“ popsala Zlata Zumrová, slabozraká malířka, oční terapeutka a učitelka jógy.

Pro více informací mrkněte na video.

 

Přes dechová cvičení a zpěv získejte novou energii hned po ránu

KDY: PO 07:30 – 08:30, ČT 07:30 – 08:45

KDE: ViaRa studio, Poštovská 3

PŘIHLÁŠENÍ NA PONDĚLNÍ KURZ A NA ČTVRTEČNÍ KURZ.

Ať už jste pracující, školou povinní nebo v důchodě, kurz Pranájáma a zpěv bhadžan a také lekce Úvodu do vnitřní jógy vám mají co nabídnout. Na lekcích se vždy jemně protáhnete a budete se věnovat očistným dechovým technikám. V životě bychom měli být obklopeni stále vděčností, vyzařovat vděčnost a to dokonce bez vnější příčiny. A proto na závěr lekce budeme projevovat vděčnost všem zástupcům kosmických sil zpěvem oslavných písní, vytvářet tak kolem sebe energii vděčnosti,“ uvedl lektor a vedoucí jógového oddělení v Lužánkách na Lidické Petr Blaha.

Mrkněte na ukázkové video.

 

Naučte se jedno z nejpopulárnějších čínských bojových umění „Tajči“ 

KDY: ČT 9:00 – 10:00

Kurz v Lužánkách na Lidické.

KDE: Lidická 50, Brno-střed

PŘIHLÁŠENÍ ZDE.

V novém kurzu v Lužánkách na Lidické budete praktikovat sestavu dvaceti čtyř forem stylu Tan, Školy dřímajícího tygra, kterou do České republiky přivezl mistr Boris Tichanovský a od kterého se učila i naše lektorka. „Tai-czy cjuaň je cesta k dokonalosti skrze bojové umění. Pohyb se vykonává velmi pomalu, přesně a s lehkostí. Principy cvičení můžeme aplikovat i do svého běžného života, do našich postojů a do přístupu k sobě sama i ke druhým,“ okomentovala lektorka Věrka Bělehrádková. Kurz je určen dospělým od 17 let.

Pro více informací mrkněte na video.

Další video, tentokrát taneční, pohybová průprava v podání lektorky Věrky Bělehrádkové.

 

Posilujte vnitřní pohodu cvičením a meditací

KDY: ČT 18:15 – 19:15

KDE: ViaRa studio, Poštovská 3

PŘIHLÁŠENÍ ZDE.

V kurzu Jóga a meditace, který je vhodný pro začátečníky i pokročilé, se zaměříte na propojení fyzické a psychické harmonie a také na prevenci zdravotních problémů. Seznámíte se s principy bezpečného provádění hatha jógy i meditace a s různými meditačními přístupy a technikami. Naučíte se vhodně zacházet s rušivými momenty v těle, mysli a emocích, dosáhnout vnitřní stability, klidu, radosti a zároveň vše uplatňovat v každodenním životě,“ řekla lektorka Marie Nešporová, která je mimo jiné žákyně zakladatele jóga klubu v Brně Dr. Bohumila Housera.

 

Nastartujte pracovní týden plynulou jógou se Zlatkou Novotnou

Kurz probíhá ve ViaRa studiu.

KDY: PO 17:30 – 19:00

KDE: ViaRa studio, Poštovská 3

PŘIHLÁŠENÍ ZDE.

V kurzu se zkušenou lektorkou se budete věnovat praxi jemné vinyasy založené na plynulých pohybech neseným dechem. „Součástí budou i snadnější varianty ásan a nebudou opomenuty dechové techniky a relaxace,“ zdůraznila lektorka Zlatka Novotná, protože je kurz pro cvičence a cvičenky více i méně zdatné.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Fotobanka Pixabay.com 

 

Podobné příspěvky