Strom přání a Dobročinný obchůdek. Podpořte útulek a výcvik vodicích psů

Užít si vánoční akce s rodinou a přitom pomáhat. To už je lužánecká tradice. Letos můžete přes Strom přání na Lesné už tuto neděli podpořit Útulek Městské policie Brno. A výtěžek z Dobročinného obchůdku na Lidické bude věnovaný Spolku vodicí pes, z. s. a Škole vodicí pes, konkrétně pro fenku Ruby, která se připravuje na svoji budoucí službu. Obchůdek můžete navštívit na pracovišti Lidická v týdnu od pondělí 11. do soboty 16. prosince, kdy bude součástí akce Vánoce v Lužánkách.


Strom přání na Adventní tvořivé neděli na Lesné 3. prosince

Lužánecké pracoviště Lesná vás zve na Adventní tvořivou neděli! Vyrobíte si adventní věnce, vazbu na dveře nebo originální ozdoby. Těšit se můžete i na trasu s úkoly, divadelní představení o Ježíškovi, na ovečky v zahradě, Betlém, taky schránku na dopisy Ježíškovi nebo strom přání, kde si budete moct odvázat psaníčko a vyplnit jej pro Útulek Městské policie Brno.

Přijďte na Lesnou na Milénovu 13 už tuto neděli od 10 do 16 hodin!

Dobročinný obchůdek na Lidické po celý týden i na akci Vánoce v Lužánkách 11.-16. prosince
Letos výtěžek Dobročinného obchůdku věnujeme Spolku vodicí pes, z. s.Škole vodicích psů, konkrétně pro fenku Ruby, která se připravuje na svoji budoucí službu. Obě organizace už mnoho let společně pomáhají nevidomým lidem. Zajišťují nejen samotný výcvik psů, ale pomáhají i přímo zrakově postiženým po převzetí jejich nového pomocníka, aby se spolu dobře sehráli. Pejsek si musí zvyknout na hlas, chůzi, velikost postavy svého nového pána. Ten se zase musí naučit, jak a kdy povelovat, tak aby mohl plně využít jeho dovedností.
 
Všechno mi vysvětlila Naďa Šašková, kterou jsem ve spolku na Kamenomlýnské ulici navštívila, viděla jsem i pejsky, kteří jsou ve výcvikové škole. Výchova a výcvik je velmi náročný, finančně i časově. Velký podíl na úspěšném vycvičení vodicích psů mají dobrovolní pečovatelé, mezi které patří i naše Madla Janíková z Lidické,“  popsala dlouholetá organizátorka Dobročinného obchůdku a lektorka na pracovišti Lidická Jana Dráždilová Schmidová.
Dobročinný obchůdek bude součástí programu Vánoce v Lužánkách a prodej výrobků bude probíhat i v týdnu před akcí:
 
Komu už návštěvníci Dobročinného obchůdku pomohli od roku 2014?
  • 2014 Michal 14 let – dětská mozková obrna, na nový invalidní vozík
  • 2015 Vlastíček 4 roky – dětská mozková obrna, na rehabilitaci v Klimkovicích 
  • 2016 Simonka 7 let – dětská mozková obrna, na nový invalidní vozík
  • 2017 Domov sv. Markéty, Staňkova 47 – pro děti, Azylový dům, pomáhá těhotným ženám a ženám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci spojené se ztrátou bydlení, jsou ohrožovány na zdraví a životě a nebo je ohrožena výchova a vývoj jejich dětí.
  • 2018 Šimonek 4 roky – dětská mozková obrna, na rehabilitaci 
  • 2019 Dům pro Julii – na výstavbu dětského hospice v lokalitě Kociánka, Brno
  • 2020 – obchůdek se nekonal kvůli pandemii Covidu
  • 2021 Hana Kučerová – na rehabilitaci po vážné nemoci
  • 2022 Ruka pro život o.p.s., Božetěchova 15, Brno – pro klienty, Denní stacionář + Domov pro osoby s poruchami autistického spektra s přidruženým středně těžkým až těžkým mentálním či kombinovaným postižením pro dospělé 
A jaký byl výtěžek za uplynulé roky? Celkem 183 500 Kč 

Kromě toho také Dobročinný obchůdek inspiroval mnohé jednotlivce a skupiny k finanční podpoře jednotlivých projektů.


Autorky: Kristýna Kolibová, Jana Dráždilová Schmidová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky