/

JAK ZKLIDNIT DĚTI? POHÁDKOU A TVOŘENÍM #7

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku. V sedmém díle uvidíte pohádku O zatoulané ovečce. A pak si podle video návodu vyrobíte ovečku z papíru!


Pohádka O zatoulané ovečce

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát o zatoulané ovečce Chundelce. Podle čeho najde pejsek ovečku a podaří se mu zahnat zlého vlka? Dozvíte se z další video pohádky.

 

Tvoření: Vyrobte si ovečku z papíru na tři způsoby

Z pohádky už víte, že pejsek Chundelku našel a vše dobře dopadlo. Zatoulanou ovečku běžící v trávě anebo pořádně chundelatou si můžete vyrobit i vy doma! Jak na to hravě poradí Lucka Stará v dalším video návodu.

Co budete potřebovat na tvoření?

  • Barevné papíry
  • Fixy nebo pastelky
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Provázek
  • Děrovačku

Jak na to?

  1. Nejprve si vytvoříte tělo ovečky. Vypadá jako bílý obláček s ocáskem. Předkreslíte a vystřihnete. Pak si na tělíčko nalepíte čtyři černé proužky jako nožky ze zadní strany. Na závěr si vystřihnete z černého nebo tělového papíru hlavičku a na ni pastelkou namalujete obličej. Hlavičku nalepíte na připravené tělíčko.
  2. Potom si připravíte trávu, ve které bude ovečka hopsat. Na pruh zeleného papíru o šířce zhruba 5 – 8 centimetrů a délce jedné A4 nastříháte proužky jako trávu. Tento pruh pak přilepíte na bílý papír tak, aby proužky zůstaly volné. Výkres také můžete ozdobit sluníčkem, mráčkem, květinami a čímkoli, co byste na louce s ovečkou chtěli mít. Můžete malovat bud přímo na papír, nebo si vše připravit zvlášť jako ovečku a trávu a pak nalepit.
  3. A teď je na řadě vytvořit „běžeckou dráhu ovečky“. Děrovačkou nebo nůžkami po stranách papíru, kde je tráva, udělejte dvě dírky. Poté dírkami provlékněte provázek ze zadní strany papíru. Konce provázku pak provlékněte ovečkou, opět do připravených dvou dírek po stranách ovečky. Provázek pak svážete a vznikne vám spojený oblouk. A ovečka může běhat tam a zpátky!
  4. Ovečku si můžete vyrobit i jednodušším způsobem. Namalovat ovečku na papír a vyzdobit ji popcornem, papírovými proužky nebo vatou.

 

Neviděli jste předchozí díly s pohádkou a tvořením z Lánů?  Podívejte se na Lužánky Live na I. díl: O Krtečkovi, Myšce a Housence, II. díl: O Krtečkovi, žabce a víle, III. díl: O Koblížkovi, IV. díl: Krtek a vajíčko, V. díl: Broučková pohádka a VI. díl: O perníkové chaloupce.

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky