/

Jak zklidnit děti? Pohádkou a tvořením #2

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku. V druhém díle uvidíte pohádku o Krtečkovi, Žabce a Květinové víle. A pak si podle video návodu vyrobíte kouzelné květiny!


Pohádka: O Krtečkovi, Žabce a Květinové víle

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát Jak Květinová víla vykouzlila krásné květinky na rybníčku pro Žabku.

 

Tvoření: Vyrobte si kouzelné květiny

Z pohádky už víte, že Květinová víla vykouzlila krásné květiny v rybníku pro Žabku. I vy můžete kouzlit doma! Vyrobte si nádherná kvítky z papíru, barev, které vám rozkvetou. Mrkněte na video návod od Lucky Staré z Lánů.

Co budete potřebovat?

  • Měkký papír
  • Fixu nebo tužku
  • Nůžky
  • Pastelky
  • Talířek s vodou

Jak na to?

  1. Nejprve si namalujte květiny na papír. Okvětní lístky namalujte dostatečně velké a s většími rozestupy, aby se pak hezky mohly ohnout do středu květiny.
  2. Předkreslené květiny vybarvěte pastelkami a nezapomeňte doprostřed namalovat včelku, broučka, berušku, motýlka nebo vážku.
  3. Pak si květiny vystřihněte a přehněte okvětní lístky doprostřed. Ale pozor! Všechny postupně, jeden lístek po druhém a jedním směrem kolem dokola.
  4. A teď už budete jen kouzlit! Na talířek s vodou dejte zavinuté květiny, kouzlete „čáry máry fuk“ a kochejte se. Květiny krásně rozkvetou.

 

Neviděli jste první díl s pohádkou O Krtečkovi, Myšce a housence?  Podívejte se zde a užijte si tvoření krásného, pestrobarevného motýla.

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

 

Podobné příspěvky