/

Velikonoční pohádka a tvoření z Lánů #4

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku.  Ve čtvrtém díle uvidíte pohádku O Krtkovi a vajíčku. A pak si vajíčko s kuřátkem vyrobíte podle video návodu!


Pohádka: O Krtkovi a vajíčku

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát O Krtkovi a vajíčku. Koho potkají při hledání maminky od vajíčka a jak to dopadne? Dozvíte se z další video pohádky.

 

Tvoření: Vyrobte si vajíčko s kuřátkem

Z pohádky už víte, že vajíčko našlo svoji maminku-slepičku a že se z vajíčka vyklubalo kuřátko. Co si takové vajíčko s kuřátkem vyrobit doma z papíru? Jako vždy vám hravě poradí Lucka Stará v dalším video návodu.

Co budete potřebovat na tvoření?

 • Kolíček na prádlo (nejlépe dřevěný)
 • Fixu
 • Tužku
 • Pastelky
 • Nůžky
 • Lepidlo

Jak na to?

 1. Nejprve si vytvoříte vajíčko. Na tvrdý papír namalujete tužkou tvar vajíčka a vystřihnete. Pak si vajíčko rozstřihnete napůl a vytvoříte zoubky na obou půlkách vajíčka.
 2. Poté si připravíte kuřátko. Na tvrdý papír namalujete fixou – malé kolečko jako hlavičku, větší jako tělíčko, očka a zobáček do menšího kolečka, ručky po stranách a bříško. Vystřihněte.
 3. Připravené dvě půlky vajíčka si nalepte na konce kolíčků a mezi ně na spodní část vajíčka nalepte kuřátko, aby při otevření pěkně vykouklo.

Druhá varianta velikonočního vajíčka z papíru

 1. Vytvořte si šablonu vajíčka, na které je z obou stran ještě skořápka na „zaklapnutí“. Obě části by měly být velké tak, aby se po ohnutí překryly. Doprostřed vajíčka si namalujte kuřátko.
 2. Šablonu si vystřihněte a vybarvěte.

 

 

Neviděli jste předchozí díly s pohádkou a tvořením z Lánů?  Podívejte se na Lužánky Live na I. díl: O Krtečkovi, Myšce a Housence, II. díl: O Krtečkovi, žabce a víle a III. díl: O Koblížkovi,

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky