/

Jak zklidnit děti? Pohádkou a tvořením #1

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra Goczalová, Lucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku. V prvním díle uvidíte pohádku o Krtečkovi, Myšce a housence.

A pak si podle video návodu vyrobíte pestrobarevného motýla!


Pohádka: O krtečkovi, myšce a housence

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát O Krtečkovi, myšce a housence.


Tvoření: Vyrobte si pestrobarevného motýla

Z pohádky už víte, že se housenka proměnila v barevného motýla. I vy ho můžete mít doma! Vyrobte si nádherného motýla z papíru, barev a přivítejte jaro zvesela a zábavně. Mrkněte na video návod Výrobek k pohádce od Lucky Staré.

Co budete potřebovat?

  • Tvrdý papír
  • Tužku
  • Nůžky
  • Houbičku na mytí
  • Kolíček na prádlo
  • Barvy – temperové, případně prstové, vodové nebo voskovky či pastelky

Jak na to?

  1. Nejprve si musíte vyrobit šablonu na motýla. Tu vytvoříte přeložením papíru napůl, namalujete na něj polovinu motýla a poté vystřihnete.
  2. Připravenou šablonu se stejně velkými křídly potom překreslíte na tvrdý papír. Motýla na tvrdém papíru opět vystřihnete.
  3. Dál budete potřebovat vnější část, nikoli vystřiženého motýla. Tu si přiložíte na papír, kde budete „vyťupkávat“ motýla. Přiloženou část na papír si můžete i přišpendlit, aby byla nehybná.
  4. Na vybarvení motýla budete potřebovat houbičku, kterou si rozstřihněte na tolik částí, kolik budete používat barev. Každý jednotlivý proužek secvakněte kolíčkem, čímž vám vznikne „ťupátko“ – váš unikátní štětec. Na připravený papír s šablonou „vyťupkejte“ motýla barvami, které se vám líbí. Ať vás těší malování i samotný jarní motýlek!

 

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky