/

Vytvořte si vlastní hru, kde každý vyhrává

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo tvoří, nudu zboří. A co takhle obojí? Vymyslete si společenskou hru s vlastními pravidly, přeneste nápady na papír a užijte si s rodinou jedinečnou zábavu. Kdo je u vás kreativec? Kdo rád maluje? Rozdělte si role a pusťte se do díla. Inspirovat se můžete hrou s žábami a kamínky, která má víc vítězů. A spokojení budou všichni! Ukázkovou hru si pro vás připravila Romana Vaďurová z lužáneckého pracoviště Liška.


 Co budete potřebovat?

  • vytištěné omalovánky s danou tematikou (v ukázce žáby v rybníku)
  • pastelky
  • nůžky
  • lepidlo
  • základní plán – tvrdý výkres potištěný barvami, záleží jen na vás, co si natisknete

Jak na to?

  1. Vymalujte omalovánky a vystřihněte jednotlivé obrázky.
  2. Nalepte na základní plán a přidejte vystříhaná kolečka jako trasu.
  3. Pak už jen vymyslete pravidla hry, různé překážky a můžete hrát.
  4. Pokud se inspirujete hrou na obrázcích, vyrobte si ještě kostku, kde budou jednotlivé strany barvy na hracím poli (dohromady pět puntíků na pěti stranách a jeden křížek). Ke hře budete potřebovat také kamínky nebo jiné předměty, které mohou hráči získat.

Tip: Návrh hry na obrázcích je pro děti s poruchou autistického spektra. Proto byla zvolena kostka s barvami a na základním plánu je barevná cesta. Černá barva na herním poli znamená: vezmi si kamínek. Barev na herním poli je dohromady pět, takže vám na kostce zbude jedno místo volné – tam umístěte křížek, což může znamenat: jedno kolo nehraješ.

Co budou znamenat další barvy na cestě do cíle? Fantazii se meze nekladou. Hra může mít dva vítěze. Jeden vyhraje za to, že je první v cíli, druhý za to, že má víc kamínků. Máte tři děti? Vymyslete ještě další možnost, jak vyhrát, ať jsou úspěšní všichni. Užijte si spoustu zábavy!


Autorka textu i fotografií: Romana Vaďurová

 

Podobné příspěvky