/

Adventní kalendář pro DOBROdruhy: Tipy, jak šířit dobré skutky každý den

Dobrý skutek neutek! Jen se schoval do čtyřiadvaceti políček lužáneckého adventního kalendáře. DOBROdruhové se mohou každý den od 1. do 24. prosince inspirovat dobrým skutkem, který potěší okolí. Navíc deset aktérů či aktérek nejoriginálnějších provedení nezištných činů odměníme fleecovým nákrčníkem, který se dá nosit i jako čepice. A tři nejlepší dostanou navíc ještě mikinu, peněženku a fleshku. Foťte se, natáčejte a buďte nápadití. Dobru zdar! 


Kdo se může zúčastnit?

Zapojit se mohou děti, dospělí a senioři. Dobrý skutek většinou nezabere moc času ani námahy, ale přinese kýžený výsledek – zlepší den, a to i samotným DOBROdruhům! 

Kdy se můžete zapojit? 

Nejlépe hned od 1. prosince, ale přidat se můžete kdykoli do 24. prosince. Brzy zjistíte, že je konání dobra návykové a Štědrým dnem vaše počínání neskončí. Dál se řiďte heslem: Když můžu, pomůžu. 

Komu tím prospějete?

Vašim nejbližším, sousedům, kolemjdoucím, přírodě a v neposlední řadě i sobě! Je vědecky dokázáno, že altruismus má pozitivní účinky na naše zdraví. Snižuje stres a posiluje imunitní systém, zvyšuje pocit sounáležitosti, prodlužuje život a především zvedá koutky úst. A to je přece krásné, úsměv sluší všem!

Kde najdete dobré skutky na každý den?

Od 1. do 24. prosince si můžete otevřít jedno okýnko s tipem na dobrý skutek. Jednotlivé drobné i větší radosti pro vaše okolí a přírodu se budou zobrazovat postupně, od půlnoci v daný den. A už zůstanou otevřené, abyste se k nim mohli vracet a případně plnit i zpětně. Jak dobro zrealizujete, to už je na vás. Kalendář najdete na lužáneckém webu zde. Pusťte se do plnění a nezapomeňte se u toho fotit a natáčet. Soutěžíme o super ceny! 

Jaká vás čeká odměna? Rozhodně hřejivá

Hřát vás bude jednoznačně pocit, že je vaše okolí šťastnější. Potěší také projevy lepšího zdraví, a to už po prvním dobrém skutku. Ale to není vše! Pro deset nápaditých DOBROdruhů je připravený taky fleecový nákrčník, který raz dva proměníte na parádní čepici. A tři z vás, kteří nám svou kreativitou a dobrotou vyrazí dech, se můžou těšit ještě na tři další bonusy: mikinu, peněženku a fleshku.

Jak se můžete zapojit do soutěže?

Sdílená radost je větší radost, proto se u každého konání dobra vyfoťte nebo natočte a pošlete na email nebo zveřejněte na sociálních sítích do 23. prosince 23.59 na:

  1. E-mail soutezime@luzanky.cz s krátkým popisem, jak a komu jste udělali radost. 
  2. Nebo můžete vaše fotky a videa sdílet přes Facebook. Do popisku přidejte @luzanky a #cekamenajeziska2020.
  3. Nebo přes Instagram (příspěvek, nejen příběh). Do popisku přidejte @svc_luzanky a #cekamenajeziska2020.

Vítěz/ka bude kontaktován/a e-mailem a z dárku se může radovat po novém roce. Zasláním příspěvků do soutěže souhlasíte s jejich využitím pro propagační účely. 

Užijte si zdravou a prospěšnou výzvu a hodně štěstí!


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Grafika: Jitka Weinerová

Podobné příspěvky