/

V Lužánkách se v novém školním roce stanete cukrářem, vědátorem i knížkožroutem

Prázdniny se sice pomalu chýlí ke konci, ale děti ani rodiče nemusí zoufat. S Lužánkami můžete mít prázdniny po celý rok, stačí se přihlásit do jednoho z našich kroužků. A jaké novinky letos v lužáneckém moři kroužků najdete?

Lužánky nabízí v následujícím školním roce 2018/2019 přes 500 kroužků nejrůznějšího zaměření pro děti všech věkových kategorií, mládež i dospělé – od kroužků technických, přes sportovní, přírodovědné, dramatické, až po výtvarné, hudební nebo rukodělné.

Některé ze zájmových útvarů mají mnohaletou tradici, jiné naopak patří mezi žhavé novinky.Z  novinek si zájemci mohou vybrat například Cukrářský kroužek na pracovišti Louka na Vinohradech, Dílnu hraček na Lidické nebo čtenářský kroužek Knížkožrouti na pracovišti Lata v Žabovřeskách. „V minulém roce jsme jako novinku zavedli zábavné soboty, součástí kterých byly mimo jiné i čtenářské dílny, kde děti zažily spoustu dobrodružství s pohádkovými hrdiny a získaly lásku ke knihám, která už se dnes tolik nenosí. Z dílen jsme měli nejdříve trošku strach, ale nakonec měly takový úspěch, že otevíráme v tomto školním roce i pravidelný čtenářský kroužek,“ popisuje Štěpánka Kerdová, vedoucí pracoviště Lata.

V Lužánkách nechybí ani nové sportovní kroužky (například Roztleskávačky na Louce) nebo výtvarné novinky – větší děti mohou zkusit Komiksový atelier na pracovišti Lány v Bohunicích, pro nejmenší umělce zase pracoviště Lyska v Novém Lískovci otevírá kroužek Ruce v hlíně, který je zaměřený na prožitkovou keramiku. A kdo rád vymýšlí pokusy z chemie a biologie, může zkusit kroužek Vědátoři na Lidické.

Lužánky však nezapomínají ani na dospělé: ti mohou vyzkoušet například nový kroužek Jógy pro zlepšení zraku, kde se pomocí vhodných dechových technik a ásan naučí odstranit zbytečné napětí v těle a očích. A pokud chcete zkusit opravdovou specialitu, máme pro vás tip: kroužek Létání s drony, kde si vyzkoušíte akrobatické kousky, slalom létání, létání mezi překážkami i přistání na cíl s dronem. 

Středisko volného času Lužánky najdete na deseti pracovištích v Brně a okolí, zájemci si tak mohou kroužek vybrat nejen podle zaměření, ale také podle dostupnosti od svého bydliště. Podívejte se na naši nabídku na www.luzanky.cz a skočte s námi do nového školního roku po hlavě!


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky