S novým školním rokem do nového kroužku i do lužánecké 70. sezóny

Středisko volného času Lužánky v září otevírá nejen nové kroužky, ale vstupuje také do své 70. sezóny. Co tato nejstarší volnočasová organizace v rámci oslav chystá a na co se mohou Brňané těšit?

Je to neuvěřitelné, ale Lužánky nabízejí své volnočasové aktivity dětem i dospělým už 70 let. Jako místo pro vzdělávání dětí a mládeže fungují od roku 1949 – a to nepočítáme nejstarší budovu v parku Lužánky, která k zábavě a obohacení Brňanů slouží už od roku 1855. Ve školním roce 2018/2019 si pro návštěvníky Lužánky připravily nejen zajímavé kroužky, ale také oslavy spojené právě s tímto kulatým výročím.

Na podzim chystají zaměstnanci Lužánek pro veřejnost Hru po Brně, která potěší všechny aktivní Brňany. Od října si budou moci dospělí, děti, maminky s kočárky i studenti v rámci Hry po Brně  procházet několik okruhů s různou tematikou cca po deseti zastávkách na zajímavých místech Brna podle GPS,“ komentuje hru Milena Bogdálková, koordinátorka oslav.

„Na to navazuje další zajímavý projekt Lužánky pro Brno, který odstartujeme také začátkem školního roku ve spolupráci s magistrátem. Zaměstnanci Lužánek navrhnou projekty, které zlepší využití volného času v Brně širší veřejnosti a zvelebí veřejný prostor. Pokud projekt bude úspěšný, postarají se i o jeho realizaci. Účastníci Hry po Brně budou posílat svoje hlasy projektu, který chtějí podpořit. A na závěr oslav sedmdesáté sezóny v červnu 2019 se mohou všichni těšit na velké překvápko,“ dodává Bogdálková.

Školní rok 2018/2019 je pro Lužánky už sedmdesátý, ale jak je vidět, do důchodu se tato volnočasová organizace ještě nechystá. Pro více informací o oslavách sledujte luzanky.cz/70-sezona nebo lužánecký facebook.


Text: Anna Petrželková

Foto: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky