/

Osudové osmičky: prožijte klíčové okamžiky 20. století

Jaké osudové události přineslo 20. století? Jak je naši předkové prožívali a jak ovlivnily jejich životy? Odpovědi na tyto otázky přinese projektový den s názvem Osudové osmičky, který Lužánky připravují pro žáky druhého stupně základních škol na říjen 2018.


Celé 20. století přineslo mnoho zvratů jak ve světě, tak u nás. Klíčové události našich dějin se odehrály v takzvaných “osmičkových letech” – 1918, 1938, 1948, 1968. Projektový den Osudové osmičky umožní žákům druhého stupně prožít na vlastní kůži nejvýznamnější momenty moderních českých dějin. „Principem projektu je zážitková hra, ve které se děti stanou rodinami, prožívajícími osudové události 20. století. Bude jen na nich, jak budou v rolích svých postav na události reagovat. My je těmito událostmi budeme provázet, přinášet informace a v rolích historických postav jim zprostředkovávat zážitky,“ popisuje hlavní ideu projektu jeho vedoucí Petra Rychecká.

Zážitkový projekt Osudové osmičky je určený žákům druhého stupně ZŠ a proběhne ve druhé polovině října 2018. Přesný termín a informace k přihlašování najdete na stránkách luzanky.cz/Osudoveosmicky.


Autor: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

 

Podobné příspěvky