/

Děti zlepšují řeč i počítání díky Klokanovým kapsám

Jaké dovednosti musí zvládat předškolák před nástupem do školy? Jak odstranit případné nedostatky třeba v řeči, prostorové orientaci nebo koncentraci? Jaké zvolit metody, aby je dokázali využít učitelé i rodiče? Na diagnostický soubor Klokanův kufr navazuje sada pomůcek Klokanovy kapsy. Autorkami jsou odbornice z Pedagogicko-psychologické poradny Brno. Klokanovy kapsy mohou zájemci pořídit v e-shopu obchod.luzanky.cz, kde je celá sada šesti částí za zvýhodněnou cenu.


Klokanovy kapsy jsou rozdělené do šesti sad podle schopností či logického myšlení, které u dětí rozvíjí. Přes hry, skládačky a originální obrázky procvičují jemnou a hrubou motoriku, zrakovou diferenciaci, uvědomování si částí a celků, orientaci v prostoru, řeč, paměť, ale také počítání a další matematické dovednosti. Pomůcky jsou vhodné pro děti předškolního věku od tří let a také pro školáky v 1. a 2. třídě na základní škole.

Klokanovy kapsy pomohly jak mému mladšímu tříletému synovi, tak mému synovi v 1. třídě. Předškolák velmi rád skládal jednotlivé obrázky, zařazoval a třídil pojmy, jako jsou hračky či zvířata. Ten starší, už školák, zvládnul matematické představy a počítání lépe díky šesté kapse s názvem Dopočítej. Klokanovy kapsy mohu vřele doporučit. Jedná se o pomůcku, která děti baví a navíc je celá ze dřeva,“ zhodnotila maminka Dominika Pudilová. 

Kde se vzaly Klokanovy kapsy? Na začátku byl inovativní a efektivní přístup, jak jednoduše definovat schopnosti předškoláků. Vznikla kniha a stejnojmenný kurz  “Diagnostika dítěte předškolního věku”, který pod vedením odbornic Jiřiny Bednářové a Vlasty Šmardové absolvovaly tisíce pedagogů. Z bestselleru vzešel přehledný soubor Klokanův kufr, na kterém se podílelo Středisko volného času Lužánky v čele s Kateřinou Krajnou. Díky komplexnímu pojetí pomáhá odhalit, co děti umí a jak je podpořit v jejich dalším vývoji. Zbývalo vytvořit metodický nástroj Klokanovy kapsy, které hravým způsobem rozvíjí několik oblastí důležitých před nástupem do školy. 

Bylo by skvělé, kdyby Klokanovy kapsy byly dostupné v mateřských školách, a rodiče by si je mohli půjčit domů,“ doplnila Pudilová.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv Klokanovy školky

Podobné příspěvky