/

Uvolněte tělo, mysl a zlepšete zrak jógou v Lužánkách

Hledíte denně do počítače? Je svítící obrazovka často to poslední, co pozorují vaše oči před spaním? Jste v neustálém stresu a napětí? Před technicky vyspělým světem se uniká jen těžko. Naštěstí existuje komplexní jógové cvičení, které působí na tělo, dech, energii a mysl, při němž si můžete vylepšit i svůj zrak.


SVČ Lužánky na Lidické nabízí nový kurz „Jóga pro zlepšení zraku“, který je vhodný pro všechny věkové kategorie bez omezení, zapojit se mohou i lidé se zrakovými poruchami. Vychází z technik klasické jógy, tedy jemné protahování, propojení pohybu s vědomým dechem a relaxace. Část lekce je vždy doplněná o speciální oční cviky, které nám mohou pomoci v každodenním životě. „Pravidelným cvičením se u adeptů jógy zlepšuje zaostření vidění, lepší se koordinace v prostoru nebo třeba reaktivnost očí na podněty,“ popsala Zlata Zumrová, slabozraká malířka, oční terapeutka a učitelka jógy nového kurzu v Lužánkách.

Zároveň je jóga blahodárná na celkové uvolnění těla, které často krčíme u počítače v kancelářích, v lavici nebo na gauči doma. A je také důležitým odpočinkem pro naši stále zaměstnanou mysl. „Pokud se lidé naučí vědomě, hluboce relaxovat, budou se mnohem lépe cítit, budou optimističtější a jsem přesvědčena, že i zdravější,“ zdůraznila širší význam jógy Zumrová.

 

Za lepším zrakem, uvolněným tělem i myslí vyrazte na jógu do Lužánek na Lidické. Více informací a přihlášku na kurz najdete na webových stránkách: www.lidicka.luzanky.cz/Krouzky


Autor: Kristýna Kolibová

Fotografie: Fotobanka Pixabay.com

Podobné příspěvky